Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor fogják feltalálni a rák...

Mikor fogják feltalálni a rák ellenszerét? (lent)

Figyelt kérdés

Csak elmerengtem, hogy a mai viszonyokból és kilátásokból kiindulva vajon mikorra várható a rákra ellenszer?

Tíz év? Ötven év? Száz év? Több? Mit gondoltok?


Ha van bármi gondolatotok egyéb gyógyíthatatlan betegség kapcsán ugyanerre a kérdésre válaszolva azt is szívesen meghallgatom, én teljesen laikus vagyok de elméleti szinten érdekel a dolog.


Köszönöm a válaszokat.



2014. szept. 22. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínűtlen, hogy valaha is lesz ellenszere, ugyanis ilyen betegség egyszerűen nincs.


Van egy csomó daganattípus, amelyek teljesen más mechanizmussal alakulnak ki, és ennek megfelelően próbálják őket kezelni. Gondolj bele, gyakorlatilag a testedet felépítő ÖSSZES szövetből kiindulhatnak daganatok (jó- és rosszindulatúak egyaránt), teljesen máshogy fognak viselkedni.


Egy részük ráadásul örökletes génmutációknak köszönhető, ezeket nagyon nehéz megváltoztatni (l. AJ mellrák génje, gyermekkori daganatok egy része, stb.).


Egy közös van a daganatok között: mindegyiket a kontrollálatlan és ellenőrizetlen szaporodás és osztódás jellemzi. De minden más a típustól függ, ezért nem valószínű, hogy kitalálnak valami mindegyikre jó gyógyszert. (Arról nem is beszélve, hogy mivel majdnem teljesen ugyanolyan, mint a szervezet többi sejtje, irtó nehéz olyan anyagot fejleszteni, ami azokat elpusztítja, és közben nem bántja az egészséges sejteket. Ezért jár annyi mellékhatással a daganatellenes kemoterápia.)

2014. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!