Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindig ez a fránya megfázás....

Mindig ez a fránya megfázás. Bevált módszerek?

Figyelt kérdés

ha megfázok (sajnos elég gyakran) mindig 1-2 nap torokfájással kezdődik az egész..majd pár napig fújom az orrom de a 3-4. "orrfújós" napon már tényleg szó szerint csöpög és folyik az orrom(általában egyik nap egyik orr másik nap másik orr van soron)+be van dagadva a szemem és könnyezik de nagyon!


Tudom hogy általában minden ember ezt "játsza" végig egy megfázás esetén és ez egy elég hülye kérdés. de én még nem találtam meg a "titkos fegyvert", amivel esetleg már az elején meggátolhatnám, hogy kijöjjön rajtam, vagy ha már nem tudok mit tenni legalább a tüneteket csökkenthetném.. (neocitrán,strepsils különösebben nem hat, a tantumverde egy darabig jó a torokra)


Nektek van valami bevált gyógyszer, gyógymód?


2014. szept. 22. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudod ki fogsz nevetni,és valószínüleg sokan! :) Alőször én is nevettem aztán mikor 2 nap alatt rendberakott csodálkoztam! "Ez a gyógyszer" a PÁLINKA! A jó magyar Pálinka! Egy nagy meleg fürdő után legurítasz annyit,amennyitől elkezdesz izzadni és kiver a víz! Erre egy nagybögre forróteát legurítasz és irány a paplan alá izzadni és aludni! Segíteni fog hidd el! :) Ha pedig pl. olyan szakmád van ahol sokat kell beszélni,és azonnal kell a hatás,akkor erőspaprikát áztas ki egy picit pálinkába és idd meg! Az kimondottan torokfájásra jó! :)
2014. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csatlakozom az 1 eshez. a pálinka a legjobb.
2014. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehet allergiás vagy,arra még nem gondoltál?:o
2014. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz megfulladni, torokfájás esetén KI NE PRÓBÁLD az 1. javaslatát. A egy feles pálinka tényleg oké megfázásra, de ha a torkod be van gyulladva, baromi kellemetlen hatása tud lenni (személyes tapasztalatból beszélek, azt hittem, megfulladok egy korty pálinkától, amikor a gyulladt torkomba ért).


A forró mézes-citromos tea nekem biztosabban bevált, és könnyebb is hozzájutni, mint a házipálinkához - a bolti ugyanis egyáltalán nem ugyanaz). Torokra én a Stepfent szoktam használni (nem tudom, miben különbözik a Strepsils-től, de az nekem se vált be). Amúgy meg fekvés, sok-sok meleg takaró alatt, és rengeteg folyadék (tea, víz, meg még több tea).

2014. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
C vitamin nagy dózisban, amikor már benne vagy előtte/prevenció/saját készítésű vagy megbízható forrásból Propolis tinktúra, mert rengeteg a piacon a hígított szar készítmény...Allergia kizárt ???
2014. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!