Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek láz ellen? (többi...

Mit tegyek láz ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés
3 napja folyamatosan lázas vagyok, 37C-tól 38,8-ig szokott felmenni, ez között vagyok általában, párszor lemegy 36C alá. Fájdalomcsillapítók már nem hatnak. Orvosnál ma reggel voltam, azt mondta, hogy felső légúti gyulladásom van, amire kaptam antibiotikumot. Na de viszont a kérdésem az lenne, hogy házilag mivel oldható meg a láz csillapítása, hogy 36C körül legyen? Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

2014. szept. 24. 11:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt viszont kifelejtettem: 16 éves fiú vagyok!
2014. szept. 24. 11:16
 2/4 csabika1971 ***** válasza:
Ez nem olyan magas láz amit annyira kellene levinni. Az antibiotikumnak a lázcsillapító mellett adj 1-2 napot. Ha addig nincs érdemi változás, akkor vizezz be egy törölközőt és tekerd a mellkasodra, az ágyra pedig teríts valamit, hogy ne nedvesedjen át. Amint már inkább melegít mint hűt, akkor ismét átkel öblíteni hideg vízzel és lehet kezdeni előröl.
2014. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! :)
2014. szept. 24. 11:31
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
38 fok alatt nem szükséges, sőt nem is ajánlott a testhőt csillapítani, a szervezeted a megemelt hőmérséklettel küzd a kórokozók ellen. A túlzott lázcsillapítással késlelteted a gyógyulást.
2014. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!