Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópos epehólyag...

Laparoszkópos epehólyag műtétem lesz. Mire számítsak? Mi élet lesz utána? Mennyire látszik a heg?

Figyelt kérdés
Nemrég egy hasi UH-os vizsgálaton kiderült hogy az epehólyagom 80%-a köveket tartalmaz, ahi hozzáteszem panaszmentes. A belgyógyász és sebész a műtétet javasolta. Ha ezidáig nem okozott problémát, akkor miért kell most kivenni? Miért nem várhat??

2014. szept. 28. 09:12
 1/5 anonim válasza:

Szia!

A hegek miatt ne aggódj. 3 vagy 4db, kb két centisek lesznek a sebek. Hamar felépülsz majd. A műtét után diétára lesz szükséged, mert bizonyos ételeket nem fogsz úgy tolerálni, mint elötte.

Bízz az orvosaidban. Az epekövesség veszélyes. Most nincs tünet. De később késő lehet.

Gyors gyógyulást!

2014. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes, nekem volt laporoszkópos műtétem, azon a napon a katétert utáltam a legjobban, utána egy hétig még otthon lábadoztam, pár napig még nem szerettem sétálgatni sem, inkább csak tévéztem, olvasgattam. Egy hét alatt ki lehet heverni, utána már jártam dolgozni. Szerintem azért jobb kivenni már most, mert az epegörcs nagyon fájdalmas tud lenni, legalább így azt nem fogod megtapasztalni.
2014. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, UH-n derült ki, sok kő, de panaszmentes.

Azt mondták azért kell, mert ha elzáródik az epevezeték, akkor nagyon-nagyon fájni fog. Nah meg ha begyullad, akkor már sok esetben nagyot vágnak.


Rutinműtét, én már másnap mentem haza, igaz én nem kaptam drén csövet se.

Pénteken vérvétel, meg felvették adatokat, hétvégére hazaengedtek, hétfő műtőttek, kedden már otthon voltam.

A heg az 2 pötty, és 2 kisebb vágás.

2014. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felrobbanhat a kő, mint pl. nálam ezért kellett a hólyagot is eltávolítani.
2014. nov. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az epekő ugyan szétoldódhat, de a homok benne marad a hólyagban, amit nem lehet mütét nélkül kiszedni. Emellet

a besárosodott hólyag belső falán, kellemetlen mikrószkópikus kinővések -akár polipok! - is keletkezhetnek, amit szonográfiával lehet megállapítani. Ezeknek viszont már karcinogén következményei is lehetnek. Azért ajánlják az orvosok az epemütét mielőbbi elvégzését...

2015. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!