Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy rühes lennék,...

Lehetséges, hogy rühes lennék, de a velem egy háztartásban élők nem kapják el?!

Figyelt kérdés
Egy hete kezdődött a mizériám, akkor voltam először a háziorvosomnál. Csak a karjaimon és a lábaimon voltak kiütések. Ő azt mondta, hogy allergia, felírt calcimuscot, cetrizint és prednisolont. A cetrizin nagyjából 3 napig használt, akkor sem tűntek el a kiütések, csak összébb húzódtak, kevesebb volt. 2 napnyi prednisolon vagyok túl, ma be kellett mennem az ügyeletre, ugyanis ezek az elváltozások még a mellkasomon, oldalamon is megjelentek és szinte összefüggő piros területet adtak ki. A doki már távolról kiabálta, hogy rühes vagyok. Kérdezhettem bármit, nem igazán tudott választ adni rá. Felírt két kenőcsöt (Linimentum scabicidum, Elocom) azt mondta, ha ezek nem használnak, akkor nem tudja, hogy mi bajom.... HALVÁNY LILA GŐZÖM NINCS, HOGY MIT CSINÁLJAK?! A bőrgyógyászatra még 1 hónap van, mire mehetek, mivel időpontfüggő. Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

2014. szept. 28. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesek ezek a mai orvosok. Bőrkaparékból mikroszkóp alatt egyértelműen és azonnal kiderül, hogy atka-e vagy sem. Nincs valamilyen ismeretséged olyan helyen, ahol mikroszkóp alatt meg tudnak nézni valamit ?
2014. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

En bemennek az elsosegibe. Ott kotelesseguk lenne kivizsgalni.

Honnan vette az orvosod a doktori diplomajat?

2014. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a börgyógyászaton AZONNAL kell fogadniuk (nem hét végén), mert sürgös eset
2014. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ismeretségem, ahol mikroszkóp alatt meg tudná bárki is nézni, hogy mi a helyzet...


A diplomáját a doki szerintem pálcán lőtte. De a háziorvosom és a sürgősségis is!


Holnap mindenképpen felkeresem a bőrgyógyászatot, nézzenek is rám akármilyen furcsán. Mert a bőrgyógyász nem épp a jó modoráról ismeretes, arról nem is beszélve, hogy csak 8-12-ig van.

2014. szept. 28. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a börgyógyász nem segít esetleg kérdezd végig a rokonságot vagy a barátaidat. Ha ez sem segít menj be a baleseti osztályra, onnan el küldenek valahova. Ha ez sem megy akkor menj be egy másik korházba.
2014. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 életvirág válasza:
úgy néz ki tényleg rühes vagy a leirtak alapján.nagyon nehéz megszabadulni tőlük.vegyél novascabint a gyógyszertárba.vagy linimentumot.mindenkit egyidöbe be kell kenni a családban és akivel érintkeztél.nyaktol lefele mindehol kend be magad .fél óra mulva ismételd meg a kenést.aztán 24 óra mulva szabad lemosni.arcra ne kenj mert nagyon csipni fogja. mindent le kell fertötleniteni.ruhákat 60 de legjobb 90 fokon mosni és vasalni vagy gözölni.és az ágyneműt is.lehetöleg gözölőzz mindent amit csak lehet.cipőket se felejtsd gőzölni.célszerű megismételni a kezelést egy hét mulva.nagyjából ennyi.
2014. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!