Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy valószínűleg rozsdás vas...

Egy valószínűleg rozsdás vas megvágta a sarkamat. Tetanuszt kéne kapjak?

Figyelt kérdés

Vízbe ugráltunk, és amikor jöttem ki, a stég egyik támasztója megvágta a sarkamat, még a víz alatt. Sokat vérzett, de nem tűnt olyan nagyon mélynek, ahogy hazaértem (a sérülés után két és fél órával), megfürödtem, és a sarkamat is jól megmostam, és apukám arcszeszével lefertőtlenítettem. (Ahogy mostam, a kezemmel véletlenül felsértettem, és egy picit vérzett, csípett az arcszesz is.)

Még miután megvágtam a sarkam, utána még fürödtem a vízben, és sajnos zárt cipőt vettem fel zoknival.

16/L


2014. jún. 13. 16:08
 1/10 A kérdező kommentje:
azt hiszem 6. vagy 7. osztályban kaptam már tetanuszt (9.-es vagyok)
2014. jún. 13. 16:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj el a sebészetre, valószínűleg kapsz egy tetanuszt. De inkább ezt mint egy vérmérgezést.
2014. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

5 évig érvényes a tetnusz oltás úgyhogy ha 2 éve kaptál utoljára akkor nem fognak adni.

Üdv a sebészetről.

2014. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tegyél rá Betadine-t, azt is fertőtlenít

(meg sebtapaszt)

2014. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy a 11 éves korban adott emlékeztető oltás 10 évig véd.
2014. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondták, hogy a tetanusz oltás tíz évre szól -
2014. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Betadinnal kellene lefertőtleníteni és bekötözni, hogy ne érje kosz, ha nagyon vérzett akkor kisebb az esélye a befertőződésnek, mint egy szúrt sebnek, ami zárt.
2014. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a sebészorvos csak 3 évet mondott.
2014. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :) sajnos nem hiszem, hogy van itthon betadin, de megnézem :) viszont ha öt évig jó a tetanusz, akkor felesleges lenne elmennem, nem? a seb se nagy, max. másfél centi hosszú
2014. jún. 13. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként felszínes sebre amúgyse nagyon szoktak tetnuszt adni, max csak akkor ha szívbajos az orvos, egyébként mivel anaerob baktérium, elpusztul a levegőn, tehát csak szúrt vagy mélyebb sebnél indokolt az adása.
2014. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!