Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg nem jó, ha orrfújás...

Tényleg nem jó, ha orrfújás közben mindkét orrlyukat befogjuk? Nekem egyszerre csak az egyik orrlyukat kifújni nehezebben megy.

Figyelt kérdés

[link]


És így (egyik majd másik orrlyuk) lehet egy kézzel fújni?



2014. szept. 30. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindkét orrlyukat befogod, a fülbe megy a fújás. Az orrod nem fog tisztulni. A legtöbb ember egy kézzel fújja az orrát, mindig egy oldalon befogva a nyílást.
2014. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, nekem két kézzel kényelmesebb. Egy kézzel is ki lehet rendesen fújni?
2014. szept. 30. 20:52
 3/3 gömbicica ***** válasza:
82%

kedves kérdező. óvodás nem lehetsz, mert akkor nem tudnál irni.

"A helyes orrfújás technikája

Hangosan vagy halkan? Egyszerre csak az egyik orrlyukat vagy mindkettőt? Tanuljunk meg helyesen orrot fújni! Ha hatásosan akarjuk eltávolítani a felgyűlt orrváladékot, akkor egyszerre csak az egyik orrjáratot fogjuk be, amíg a másikat kifújjuk. Ha nem így teszünk (pl. egyszerre szorítjuk meg mindkét orrlyukat, és így próbálunk meg fújni) a váladék nem fog kifelé igyekezni, hanem éppen ellenkezőleg, a keletkező negatív nyomás miatt a melléküregek irányába fog vándorolni, majd ott besűrűsödve további problémákat okozhat. Tehát hajtsuk előre a fejünket, hogy a gravitáció is a segítségünkre legyen, majd a zsebkendővel és ujjainkkal fogjuk be az egyik orrlyukat, a másikat pedig erőteljesen, de inkább többször "újrakezdve" fújjuk ki, amíg a lehető legalaposabban ki nem tisztítottuk belőle a váladékot. Ezután jöhet a csere, és a másik orrlyukon a sor."


Vagy értelmezési problémáid vannak, vagy nem tudom(((((


Fujd ahogy akarod. gyerekes a kérdésed ne haragudj(

ha nem megy taknyos maradsz(((((

bocsánat((((

2014. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!