Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulmukodesem van e?

Szambós kérdése:

Pajzsmirigy alulmukodesem van e?

Figyelt kérdés
Szinte minen tunetet tapasztaltam mar foleg a rossz kedvet es a a hajhullast meg ehhet hasonlokat de a premenstruacios betegsegnek is ezek a tunetei nem tudom eldontetni hogy most akkor mi van velem mire kapok beutot addig egy evtized is letelik feszt ideges vagyok surgosen megkellene tudnom h mi valojaban a bajom mar nagyon rossz...es hogyan kezelik ezt az alulmukodott pajzsmirigyet es mikor mulik el?
2014. okt. 4. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétellel lehet kideríteni, van rá gyógyszer.

El nem múlik, nekem is életem végéig szedni kell a gyógyszert.

2014. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pajzsmirigy alulmûködésem van. Soha nem múlik el, gyògyszeres kezelést kapok életem végéig.

Elõször vért vesznek , megnézik a TSH szintet, az alapjàn kiderül. Ha az ,akkor felìrnak egy gyògyszert ami tiroxinbòl àll, megmondjàk mekkora adag kell, majd az elején 3 havonta vissza kell jàrni kontrollra, hogy belôjék a rendes adagot. Utàna elég lesz évente visszamenni.


Hajhullàsom nekem gyògyszer mellett is volt , nem feltétlen a pajzsmirigytõl van, nekem pl. vashiànyom volt azért hullott. Érdemes lenne egy teljes vérvételes laborvizsgàlatot kérni a hàziorvostòl utàna beutalòt a területileg illetékes endokrinològiàra.


Netrõl ne nézz le soha betegség tüneteket. Egy az hogy elkezded ràhúzni a tüneteidet a leìrt betegségekre pszichésen, màsrészt az orvos dolga megàllapìtani a dolgokat biztosra.

2014. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rossz kedv meg hajhullás egy egyszerű vitaminhiánytól is lehet. A pajzsmirigy alulműködésnek azért más tünetei is vannak. Én 85 kg lettem és olyan vastag a nyakam, mint egy rinocérosznak.
2014. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos küld vérvételre, pár nap alatt megvanaz eeredmény, ha magas az érték, továbbküld szakrendelésre. Diétával visszaállítható a normál működés, szigorúnak hangzik, de nekem sikerült, ha kell, írok róla, én is úgy olvastam netről, másfél hónapig csináltam, 2 alá ment a tsh, előtte 2 évig 5 körül volt, gyógyszert nem szedtem.
2014. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hiztam is, a menstruaciom is,meg van zavarodva ki van mindig szaradva a szam ma is mar idegesen ebredtem , koszi a valaszokat azert szerettem volna most ezeket megtudni mert a z endokrinologiara nagyon nem most fogok idopontot kapni pedig jo lenne minnel hamarabb
2014. okt. 5. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja es amugy valoban azt csinalom hogy mindig errol olvasgatok es elborzadok...
2014. okt. 5. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Az endokrinológiára valóban sokat kell várnod, de ha a háziorvosod beutal a laborba, a TSH és az FT4 érték egyértelműen kimutatja a hormonhiányt, és a háziorvos is felíthatja a gyógyszert. Nekem például kardiológus írta fel, mert ott derült ki véletlenül.

A gyógyszernek viszont kell legalább egy-két hónap,mire érződik a hatása, de azt hallottam, hogy nagyon jót szokott tenni a betegeknek.

2014. okt. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az jó, ha olvasol róla, de ne csak azt olvasd, hogy ki hogy szenved tőle, hanem talán találsz olyan forrást is, hogy hogy lehet belőle természetes módszerekkel meggyógyulni.
2014. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nah hat ezen a heten megyek orvos kivancsi vagyok mit mond es mikorra kapok majd beutalot es rem komolyan vesz majd az orvos mert 2cm-rel nagyobb a nyakam mint tavaly volt a vedo no mondta a suliba ebbol gondolom h tuti pajzsmirigy nagyobbodasom van de hat majd kiderul akkor ...
2014. okt. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!