Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Harom eves kislanyomon rengete...

Harom eves kislanyomon rengeteg kicsi szabalytalan piros folt van. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2 hete itthon vagyunk. Elso heten kohogorohamai voltak,foleg hajnalban. Es orrfolyasra panaszkodott,de alig jott vmi vizszeru. Laz semmi. Egy hetig Kapott Ambroxolt, orrcseppet, aztan Rhinatiolt. Semmi valtozas. Aztan Augmentin duot. Es ketszer adtam neki Spirorent horgotagitot. 3 nap alatt jobban lett. Es ez utan 3 napig lazas volt. Erre nem adtam semmit,es magatol le is ment mindig. Tegnapelott este kapott utoljara Augmentint,tegnap mar semmit nem kapott. Mar este lattam par foltot,mara tele van az arca,hata,mellkasa,valla,nyakan kicsit nagyobbak. Egesz testen talaltam,de felul sokkal surubben vannak,nem elenkvorosek,de jol latszanak. Lehet ez ergyulladas,ami az Augmentin mellekhatasa lehet,mmint allergias reakcio? Ha igen,igenyel kezelest? Mennyi ido alatt mulik el? Ettol meg vihetem a lanyomat ovodaba? Nem viszket es nem faj neki,kedelye teljesen jo.
2014. okt. 5. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A foltokat én orvosnak mutatnám meg. Jobbulást a gyereknek!
2014. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet allergia az antibiotikumra.
2014. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet,allergiás reakció igen, én is kiütéses lettem tőle. Fontos lenne kivzsgálni a dolgot, mert ha tényleg allergiás a penicilinre/penicilinszármazékora az fontos információ mind a háziorvosnak mind neked, illetve műtéteknél/kórházi kezeléseknél sem mindegy, hogy mit adhatnak a lányodnak.


Létezik rá egy ún.deszenzitizációs megoldás (sok embernél működik, hogy először nagyon pici penicilin adagokat adnak aztán folyamatosan növelik a dózist, végül rendes adagot adnak és már az sem vált kireakciót), de vannak kockázatai ezért csak akkor csinálják, ha olyan betegsége van az illetőnek amit csak penicilinszármaékkal tudnak kezelni.


[link]


[link]

2014. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!