Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebolás vagyok? Mellettem...

Ebolás vagyok? Mellettem köhögött egy néger.

Figyelt kérdés

Tegnap reggel a tömött villamoson mellettem köhögött egy néger aki valami nem tudom milyen nyelven beszélt de nem angolul. A köhögés szele érintette az arcomat.


Ma torokfájással ébredtem, izomláz van a lábamba, pirosak a szemeim és csikar a hasam. Most mértem a lázamat, mert forró volt a homlokom és hidegek a végtagjaim, a lázmérő 37,8 fokot mutat és egyáltalán nem vagyok lázasodásra hajlamos.


Szerintetek menjek be a kórházba, hátha a kezdeti stádiumban még meg tudják menteni az életemet? És melyik kórházat javasoljátok ahol a legnagyobbak a túlélési esélyeim?



2014. okt. 8. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked már mindegy, maradj otthon, hogy ne fertőzz tovább senkit.
2014. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz angolul?

[link]

Ha nem, segítek.

2014. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A köhögésben lévő nyál mikroszemcséi tele lehettek a vírussal és azok felszívódhattak a nyálkahártyámon.
2014. okt. 8. 15:22
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

De miért nem veszed a fáradságot, és nézel utána egy kicsit a neten, hogy köhögéssel terjedhet-e az Ebola? (a GYIK nem a megfelelő forrás)

Vagy benyeltem egy unatkozó tini kamukérdését?

2014. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Annyira vagy ebolás, mint én. Tegnapelőtt láttam egy négert. A kocsiból. Átment a zebrán.
2014. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 csabika1971 ***** válasza:
73%

Hadd játsszam kicsit az ördög ügyvédjét: A felsorolásban ott van a nyál. Na most a köhögéssel nem annyira jellemző a nyál szemcséinek terítése mint tüsszentéssel. De ha érezte a szelét nyálcsepp is érhette, és ha az valami extrém eset folytán bekerült a szervezetébe és onnan a véráramba. Akkor elméletben lehetséges lenne a fertőzés, még ha erre az esély minimális is.

Éppen ezért nem veszik sehol félvállról a fertőzéseket, ahol már felütötte a fejét.

2014. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Csabika, hacsak a kérdező szájába csókolózás közben nem köhögött szegény néger (aminek az esete érzésem szerint nem áll fent), akkor nincs esély a fertőzésre. A testnedvekkel való közvetlen érintkezés szükséges az Ebola terjedéséhez.

Valamint a lappangási idő 2-21 nap, leggyakrabban 8-10 nap.

2014. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 csabika1971 ***** válasza:
64%

Oké én értem és feltételesen írtam amit írtam.

És nem kell a közvetlen testi érintkezés a fertőzöttel mert a testnedvei is fertőzőek. Az az ha azokkal lépsz bármilyen formában kapcsolatba, már fen is állhat a fertőzés kockázata.

Pontosabban ha nyála fertőz, nem kell az ahhoz, hogy a nyelvét ledugja az ember torkán. Hanem elég ha pl rátüsszent és a nyálcseppek a szádba kerülnek.

Tévedek? (ezért fizikai kontaktus nélkül is megvalósulhat a fertőzés, ha nyála is fertőző, mert egész más lenne a helyzet ha az "steril" lenne, de hát nem az)

2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A vírusok szabad szemmel nem látható testváladék cseppekben is ezrével hemzseghetnek.


Pánik meg így is van elég, nem fogja a média megmondani, hogy akár köhögéssel és tüsszentéssel is el lehet kapni.

2014. okt. 8. 16:01
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha ezt így tudod, minek kérdezed? Nyilván akkor ebolás vagy. Maradj otthon, van elég bajunk, mi nem akarjuk elkapni.
2014. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!