Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka a hosszan...

Mi lehet az oka a hosszan tartó hurutos köhögésnek?

Figyelt kérdés

A helyzet elég komplikált: Egy éve kimentünk Angliba dolgozni. Ott a munkahelyemen az első nap kitettek a jó kis hideg nyirkos időre, és sokszor még arra sem volt lehetőségünk, hogy menejünk egy kabátért. Éreztem is, hogy tuti meg fogok fázni, már az első nap kapart a torkom. Mikor nagyjából jobban lettem, megjelent egy állandó hurutus köhögés, ami sehogy sem akart jobb lenni, hónapokon keresztül nagyon csúnyán köhögtem (a munkáltatóm pedig nem engedett el szabadságra, dokihoz de mindegy) Mikor végre eljutottam orvoshoz, ő felirt egy antibiotikumot, amitől egy kicsit megszűnt a köhögés.

Most hazaköltöztünk, és az új klíma megint hozott magával nálam egy kis náthát (nálam ez normális, minden költözés után kicsit beteg leszek). Csahogy most kiújult a köhögésem, sőt, még rosszabb mint volt.

A háziorvosom azt mondja vírusos. Habár ennek ellenére azért egy antibiotikumot is kaptam, (?érdekes) de az nem hatott, ugyanúgy köhögök.

Semmi más panaszom nincs, se tookfájás, se semmi, csak ingerlő, hurutos köhögés. A fül-orr-gégészeten a doki elküldött, mondván, hogy szerinte inkább a tüdőgondozóba kellene mennem.

Jah és egyébként a gyermekem is hasonlóan köhög, neki azt mondta a gyermekorvos, hogy bakteriális és vírusos is a fertőzése egyben.

Komolyan, én már nem tudom mi van. Viszont aggódom, mert igen sokáig tart ez már, és kicsit félek a szövődményektől.

Ötletek, hogy mi lehet ez?



2014. okt. 21. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos nálam is hasonló volt a helyzet, már lassan három hete van hurutos köhögésem, bár az elmúlt 1 hétben inkább már csak száraz, néha jön fel valami... én is kaptam antibiotikumot még másfél hete, de semmi javulás. Nekem is azt mondta akkor, hogy felső légúti vírusos fertőződésem van.


Háát nem tudom, hogy mi lehet ez, elég gáz az biztos.

2014. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sós vizes gőzölést próbáld ki. Először csak óvatosan, nem kell letakarni a fejed törölközővel csak úgy feléhajolva mélyeket lélegzel 10-15 percig.

Nálam ez a módszer csodákra képes 1-2 napon belül elmúlik a köhögésem akár száraz akár hurutos.

Régebben ajánlotta egy magán fül -orr-gégész.

Remélem nálad is eredményes lesz. Gyerkőcnek is lehet!

2014. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy köhögök már egy hónapja, de szakad is mindig, főleg a reggeli órákban. Sokan vannak így, lehet tényleg vírus? Kipróbálom amit a 2. írt.
2014. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most mutattam a férjemnek a kérdésed, mert mi is ebben szenvedünk. Őszerinte Először az angliai lét tett be neked, mert az ország eléggé páradús, köztudottan nedves, majd szerencsétlenül épp ez az idei év Magyarországon az átlagosnál csapadékosabb volt.
2014. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!