Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 12 eves gyerek lehet deppressz...

Vexl kérdése:

12 eves gyerek lehet deppresszios?

Figyelt kérdés
12 evesek lehetnek deppresziosak tulsuly miatt mert mindig kigunyoljak? a fiam mostanába hizott pár kilot és gunyoljak minden nap mindig mondja nincs jo kedve de neha nevet azert de az is ritkan van a boldog percek kb. olyan 1-2 hetente 1x-2x sotet hord rosszul erzi magat sokszor faj a hasa szekrekedese van . normalis valaszokat kerek UI:elnezest angol billentyuzetem van.

2014. okt. 28. 19:47
 1/3 anonim válasza:
Persze, hogy lehet. Az iskolai szekálás olyan szintű idegességet, szorongást tud okozni, hogy hihetetlen. Biztos csak a túlsúly miatt gúnyolják? Új vagy régi közösségben van?
2014. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

DePPressziós legfeljebb Johnny Depp lehet,

dePressziós viszont természetesen lehet egy 12 éves gyerek is.


"UI:elnezest angol billentyuzetem van."


Semmi baj, nekem is az van.

Olyan, mint egy árvíztűrő tükörfúrógép.

2014. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szülő ilyenkor úgy segíthet, hogy próbálja közösen kitalálni a gyerekkel, milyen frappáns válaszokat lehet adni a cikizésre, hogyan lehet kivédeni ezt úgy, hogy a gyerek ne sérüljön. Megkérdezni tőle, mi bántja ezzel kapcsolatban? És közben sokat dicsérni, kiemelni, miben jó, és hogy nagyon jól néz ki a plusz kilók ellenére is. Segítség lehet az is, hogy megosztja vele a szülő, őt hogyan cikizték gyerekkorában, neki ez hogy esett, hogy oldódott meg. Rávilágítani a gyerek számára, hogy ennek ellenére van, aki szereti (pl. a család, vagy kortársak közül unokatesó vagy ha ennek ellenére akad barátja, akkor ezt a támogató közeget hangsúlyozni.) És segíteni abban, hogy elfogadja önmagát, ezt sok-sok pozitív megerősítéssel lehet.


A serdülőkor amúgy is az identitás kialakításának az időszaka, azaz arról szól, hogy ki vagyok én? Milyen vagyok? Lehet-e engem szeretni? Ilyenkor a kamasz próbálgatja a szerepeket, sokszor szomorú vagy ingerlékeny, ez teljesen normális, ha nem állandósul. A szülő türelemmel, pozitív visszajelzésekkel, elfogadással és szeretettel segíthet neki ebben.


És anyuka nyomtassa ki neki az Ifjúsági Lelki Elsősegély telefonszámát: 137-00. Ez Mo. területéről vasárnap kivételével 9-21 óra között hívható Telekom vagy T-mobile számokról (fülkéből is).


Az, hogy a kamaszkori lehangoltságot, fejlődési krízist depressziónak címkézzük, netán orvoshoz fordulunk vele, még rosszabb esetben gyógyszert szedetünk vele, csak ront a helyzeten. A megértő, elfogadó, támogató hozzáállás segít, és a sok vidám, megerősítő otthoni élmény. Az, hogy a gyerekkel tudatjuk: "szeretünk, így vagy jó, amilyen vagy"

2014. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!