Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szabad gyereknek egy tininek...

Szabad gyereknek egy tininek bevenni egyszer egy szem Frontin nyugtatót?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy hirtelen nem szabad abbahagyni a szedését, de ez csak egy alkalom. 12-13 évesnek szabad bevenni egy darabot belőle? Kórházba megyek, és majd érzéstelenítőt adnak a lábamba meg minden, és nagyon izgulós, síros vagyok. És tök ciki lenne... Szóval egy darab nem árt, ugye? Frontin nyugtató tabletta: [link]

2014. aug. 25. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

"Gyermekek és serdülők

Az alprazolam biztonságosságát és hatásosságát 18 éves kor alatti gyermekeknél nem igazolták, ezért alkalmazása 18 éves kor alatt nem javasolt."

2014. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mond meg az orvosnak hogy nagyon félsz majd ő ad valamit és meg nyugtat. De semmi kép ne vegyél be magadtól gyógyszert.
2014. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyu tud róla... De azt írja a leírása hogy ne. Akkor jó. De nem hiszem, hogy az orvos még azzal is foglalkozik, hogy megnyugtasson... Nem egy nagy műtét lesz. De akkor is tudom, hogy el fogom sírni magam.
2014. aug. 25. 18:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Vettem Herbária nyugtató teakeveréket. Úgy érzem, beválik.
2014. aug. 26. 19:12
 5/9 anonim válasza:
Én kicsikoromba elég jiperaktív és hisztis voltam! Sajnos egy gyerekkori trauma ért ami miatt nem nekem az orvosok adtak 9éves koromba nyugtatót mindig csak egy negyed szemet volt szabad bevenni de volt hogy amikor rámjött a "roham" és szüleim beadták nem volt elég és volt hogy egy fél semmel próbálkoztak és az orvos végül beutalt 2hét gyógyszerbeáállításra Debrecenbe a korházba és "rigotvilt" ( fonatikusan írtam sorry ) szóval ezt a gyógyszert adták vagyis fokozták nagyobb mennyiségben és bevált... Aztán pszhiológushoz jártam és most vagyok 49éves és tünetmentes vagyok! A gyógyszer szedést abba hagytam saját akaratomra 13évesen és anyukámék sem akarták túl sokáig adni.... De azért sajnos még mindig van nálam a lakásban 1 doboz amit kiváltottam még 2000-ben és ha érzem,hogy kihoznak a sodromból vész esetén 1 szemet be veszek de szerencsére 3éve erre sem volt szükség... Úgyhogy szabad adni csak kérdezd meg egy orvost.
2014. okt. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szamo77db ***** válasza:
Ne vegyél be semmit! Kérj az orvosodtól gyógyszert, erre a gondodra és azt szedd, amit az orvos javasol! Honnan van neked Frontinod? Ezt nem is adják recept nélkül! Vigyázni kell a gyógyszerekkel!
2014. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Nagyon felelőtlen az, aki téged hozzájuttatott ehhez a gyógyszerhez!
2014. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj mit kell parázni? Mintha csecsemő lennék... Semmi gyógyszer allergiám nincs, és nyilván túladagolni sem fogom... Azért ez egy kicsit már sok! Nem vettem be, és ezt le is írtam!ÉS hogy hogy jutottam hozzá? Nyilván vannak rokonaim, akik szed(het)nek ilyeneket, és egy szemet kaptam tőlük. De úgy viselkedtek, mintha drogról lenne szó.....
2014. okt. 29. 20:31
 9/9 anonim válasza:
Kérdezd meg az orvost mit vehetsz be ilyen esetben, esetleg ő ad neked nyugtatót! Ha jól értettem műtéted lesz. Tudod a gyógyszerek egymásra is hatással vannak! Egyes gyógyszereket pedig sajnos nem viccből adnak ki csak receptre!
2015. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!