Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a cukorbetegség kezdeti...

Mi a cukorbetegség kezdeti jelei? Mit javasoltok? Milyen orvost?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok lány, a családban már volt cukorbeteg a papám sokszor történik velem olyan legtöbbször tesi órán hogy elsápadok elájuklok ,kifehéredek.Nem igazán szeretnék cukorbeteg lenni szerintem érthető okokból.

2014. okt. 30. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:
elájulok*
2014. okt. 30. 21:35
 2/7 anonim válasza:

Az 1- es típusú diabétesz tünetei: sok vizelet, fáradtság, fogyás, szomjúság.

A 2- es típusúnak ezzel szemben nincsenek tünetei.

Szerintem mindenképpen egy laborvizsgálattal kell kezdeni abból minden kiderül. Jobbulást!

2014. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nincsenek problámáim mert ezek amiket felsoroltam ritkán fordulnak elő!
2014. okt. 30. 21:40
 4/7 anonim válasza:
Nincs mit. Remélem jobban leszel. :)
2014. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az számít valamit is hogy kb fél éve voltam mr vizsgálaton nem találtak semmit meg kaptam vérképet és arra is azt mondták hogy jó?
2014. okt. 30. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen számít.
2014. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"sokszor történik velem olyan legtöbbször tesi órán hogy elsápadok elájulok, kifehéredek"


Ez lehet attól, hogy a vérnyomásod nagyon leesik. olyankor próbálj meg leguggolni és egy ideig úgy maradni, vagy le is szokták fektetni a nagyon alacsony vérnyomás miatt ájuló beteget.


Olyankor nem szabad hirtelen felállni sem, csak lassan, különben elsötétedhet a szemed előtt minden és megszédülsz, akár el is ájulhatsz.


Az is okozhat hasonló rosszullétet, ha a vércukor szint esik le nagyon, ahhoz viszont tudomásom szerint nem társul fehéredés. Inkább a vérnyomás leesésére gyanítok.


Volt már, amikor egy lány a héven egyszerűen összecsuklott mellettem és én kaptam el, nehogy a földre essen. mások nem is akarták megfogni, miközben csúszott össze. nem is értem azt a közönyösséget.

Aztán magához tért és kérdeztem, hogy merre igyekszik, mert elkísérem ha egy az utunk, nehogy valami baj legyen. néhányszor tíz méter után megint érezte, mindjárt elájul, aztán össze is csuklott volna. Akkor le kell fektetni akár az aszfaltra is, hogy meg legyen az agy vérellátása. Úgy magához tér.


Éppen járt arra egy doktornő, aki mondta is, hogy fektetni kell, amíg magához nem tér. Később leültettem egy füvezett résznél a kő padka szélére és vittem neki kávét, hogy kicsit felnyomjam a vérnyomását. Utána már nem volt hasonló rosszulléte.

Felszálltunk a villamosra és már mondta, érzi nem lesz baj.

2014. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!