Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 14eves vagyok. Fél éve kezdtem...

14eves vagyok. Fél éve kezdtem el kitépni az érdesebb hajszálakat. Odáig fajult hogy tobb kopasz folt is van a fejemen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez a trichotillomania nevezetu betegseg.a kerdesem az hogy hogyan szokhatnek le rola?vagy milyen nevu gyogyszert szoktak erre ajanlani?valaki segitsen!

2014. nov. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert nem tudjuk, mennyire vagy benne ebben a dologban. Első körben azt javasolnám, szedd össze minden akaraterődet és próbálj önerőből megálljt parancsolni, de ha már kopasz foltokat eredményezett ez a kényszer, akkor nem valószínű, hogy egymagad képes leszel leszokni a tépkedésről.

Egy szakembert kellene felkeresned a problémáddal; ha középiskolába jársz, elméletileg van egy iskolapszichológusotok, akár hozzá is fordulhatsz.

2014. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Leszokni csak erős akarattal, vagy pszichológus segítségével tudsz.

.

Bárki, bármilyen gyógyszert javasol is, ha még neki segített is, neked lehet ártalmas!

Ez már kimeríti a kuruzslás fogalmát.

Ha gyógyszeres kezelésre vágysz, keresd fel a pszichiátert!

Ő orvos is és pszichológus is, tehát írhat fel gyógyszert!

2014. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
pszichiátriai betegségekkel nyilván a , de ha ha hajszálaid érdesek, akkor miért nem kezeled őket? Valószínűleg a hajszálaid nem kapnak elég kenőanyagot, vagy azért mert kevés a faggyútemrelés vagy azárt mert sok, és betömíi a mirigyeket. Ezzel pedig bőrgyógyászhoz kell menni. Szerintem ez olyasmi lehet, mint a körömrágás. Próbálkozhatsz átszokni valami másra például a rágózásra.
2014. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig rágtam a körmöm..de nyáron csináltattam műkörmöt..aztán amikor az lejott már nem rágtam.szóval szerintem azért szoktam rá erre..megprobalok önerőböl leszokni!
2014. nov. 16. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!