Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A véres széklet mire utalhat?

MuSky kérdése:

A véres széklet mire utalhat?

Figyelt kérdés

élénk piros vér wc-zés után

csak a wc papíron egy kb 50ft-osnyi vér folt.


kb egy éve történt már ilyen, akkor elmentem urológushoz és azt mondta ,hogy fissura ani, adott rá krémet meg kúpot és attól teljesen elmúlt, nem volt szükség műtétre sem.


csakhogy most az a különbség ,hogy nem fájt annyira wc-zéskor, azért ijedtem meg nem lehet ,hogy most nem fissura hanem valami nagyobb baj?

csak egy picit fájt ha hozzáérek és olyankor jön egy pici vér is.


úgy tudom ha a gyomorból jönne a vér akkor nem piros lenne hanem fekete.


szerintetek elég ha urológushoz megyek ismét aki csak 1hét múlva tud időpontot adni vagy mennyek be minél hamarabb az ügyeletre vagy háziorvoshoz?



2014. nov. 17. 19:36
 1/3 A kérdező kommentje:
még annyi ,hogy 23 és fiú
2014. nov. 17. 19:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Végbéltáji panaszokkal nem az urológus foglalkozik, hanem proktológus, így inkább hozzá menj.

Egyébként nem csak a gyomorból jöhet a vér, hanem a több méteres bélrendszerből akárhonnan (leginkább a vastagbélből fordul elő). És a vastagbélből jövő vér sem feltétlen sötétebb színű.


A proktológus bedugja az ujját, és ha nem talál aranyeret, akkor rektoszkóppal megvizsgál.

2014. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha élénk színű a vér, akkor kizárt, hogy a gyomorból. Minél világosabb, annál közelebb került az emésztőrendszerbe. Valószínű, hogy kiújulhatott a fissura, de azért az ilyet nem árt megnézetni ( akár családtaggal is megnézetheted, ha eléggé kívül található a fissura, akkor lehet tudni, hogy az volt a baj. Ha nem múlik az ilyen akkor feltétlen orvos szükséges.

Persze csak azért írok, ha valaki másnak is van hasonló panasza mostanság

2020. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!