Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székletvizsgálaton vért...

Székletvizsgálaton vért találtak a székletben. Lehet reménykedni, hogy nem rák?

Figyelt kérdés
Pozitiv tapasztalatokat várok, vagy épp negativat... nem látszott a papiron, folytonos hasmenés miatt fordultunk orvoshoz, egy éve is voltunk, akkor nem volt semmi. 30 éves. Anyukája méhnyakrákban halt meg.

2014. nov. 5. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolj egyből a legrosszabbra! Ismerősömnél gyomorvérzéstől volt vér a székletben. Fájlalta a mellkasát kapkodta a fájdalomcsillapítókat aztán kiderült a gyomrával van baj és a gyógyszerrel csak rontott a helyzeten.
2014. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon érzékeny tesztek, sok mindent kimutatnak, pont azért, hogy ha van vér, azt biztosan felismerje. Ha kellően érzékeny, kimutathat bármilyen sérülést, akár egy erősebb reggeli fogmosás utáni ínyvérzést, vagy ahogy első is mondta, gyomor- és patkóbélfekélyt stb.


Bőven lehet reménykedni, főleg ha ilyen fiatal. A vég/vastagbél rák elsősorban 50 felett gyakori, 40-től már elő-előfordul, de 30 körül jóval kisebb az esélye.


Mielőbbi gyógyulást!

2014. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a választ!
2014. nov. 5. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:
A rokonomnak is már hosszabb ideje van ilyen problémája, de még nem derült ki, hogy mi okozza, pedig több vizsgálaton is részt vett. Ird meg légyszíves, ha van eredmény.
2014. nov. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bármi is a gond , a legjobbakat kívánom ! ... Reméljük csak belső aranyér lesz a bűnös ...viszont az állandó hasmenés tény , hogy némi aggodalomra ad okot .
2014. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rokonomnak megérkezett a székletvizsgálat eredménye, hála az égnek nem mutatott ki semmi kórosan. De mint irtam volt gyomor- béltükrözésen még a nyár elején, ott sem találtak semmi. Az orvos szerint valószínű a régóta szedett cukorra felírt gyógyszerek lehet az oka. Nagyon bizunk benne, hogy a gyulladás okozza a panaszokat. Azért kíváncsian várom, hogy mi lesz a Te problémád eredménye. Kérlek, oszd meg,akár itt akár privátban. Jobbulás és gyógyulást kívánok!!!
2014. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kb. Egy hónapja voltunk gyomortükrözésen, nem találtak ott semmit. Most éppen azokat a napokat éljük,hogy nem eszik vörös húst, c vitamin tartalmú ételeket,italokat...újabb széklet vizsgálat miatt.Bár össze vissza irogatnak fel neki minden gyógyszert, fél éve folyamatosan jartunk orvoshoz. Ha megtudunk valamit, megirom mi lett, sajnos nem tudom mikor.
2014. nov. 8. 11:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Üdv.!

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e már eredmény? Nagyon kíváncsi vagyok, mert én is irtam, hogy a családunkban van,aki hasonló helyzetben van! Légyszíves, ha van eredmény ird meg, minden információ fontos lehet!!!!!Köszönöm előre is. Annabella

2014. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Miután mondták, hogy vér volt a székletben, újabb mintát kértek.

A másodikat a férjem normálisan csinálta, két egymást követő nap vette le a mintát, előtte kerülte a vörös húst meg a tiltott ételeket.

A második minta negativ lett. De az orvos továbbra is aggódik, mert az első alkalommal a vér biztosan belső eredetű volt, nem végbélsérülés miatt. Gyógyszert szed most, most hirtelen nem tudom mit. 2 hónapig fogja még szedni, napi 1-et reggel, 20 perccel étkezés előtt. Nem tudom, hogy utána vissza kell e mennünk.

Ha szeretnéd, megnézem a gyógyszer nevét, amit szed.

2014. dec. 20. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem még olvasod. Kiderült mi volt a probléma? Sajnos nálunk is pozitív lett a székletvér vizsgálat, és folyamatos hasmenés miatt került orvoshoz a rokonom. Köszi a válaszod!
2019. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!