Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek a hányinger ellen?

Mit tehetek a hányinger ellen?

Figyelt kérdés
Üdv! Tegnap mentem suliba és még semmi gond nem volt reggel, meg úgy a 6. óráig. Onnantól kezdett el először a torkom fájni, aztán az izmaim, majd a fejem, és estére hányingerem is lett. Elmentem az ügyeletre, este 9-kor mert már elviselhetetlen volt a fejfájás a 39,5-ös láz miatt. Amit az algopyrin csak nagyon lassan vitt le. Ott írtak fel valami probiotikumot meg torokra strepsilst. Hazamentünk bevettem a gógyszert. S az a hányás valószínüleg azért volt üres gyomorra ilyen 100%-os gyümölcslével vettem be ami elég savas. Azt ki is hánytam éjjel. Utána jó volt egy óráig, csakhogy utána már nagyon szomjas voltam és ittam vizet amiről úgy gondoltam nem árthat. Hányásig nem is jutok el vele, de vízivások után is enyhe hányingerem van, pont annyira zavaró hogy egész este nem tudtam tőle aludni. Mostanra kb már lement a lázam s a fejem se fáj, torkom is enyhül. De leghamarb pénteken tudok menni orvoshoz és addig szeetnék megoldást találni a hányingerre mert már nagyon bosszant, fáradt vagyok stb.
2014. nov. 20. 06:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Mivel már nagyon éhes voltam mert tegnap dél óta nem ettem próbáltam az előtt egy kis üres zsemlét tejjel. 5 perc múlva kihánytam azt is. Semmi nem marad bent.
2014. nov. 20. 06:52
 2/2 Szamosii válasza:
Ne igyál tejet az csak ront a helyzeten. Ilyenkor szénsav mentes kólát kell inni és krumplit is ehetsz de csak széttörve. A kólából keverd ki a szénsavat. Ne menj sehova pihenj, és ha fáj a fejed vegyél be gyógyszert. Este tegyél az ágyad mellé egy lavort. Ha kell oda elvégezheted a dolgod. A lázra hidegvizes borogatást és hidegfürdőt ajánlok. Ne nézz sok monitort,tv-t attól a fejfájás erősödik. És jobbulást, kitartást .
2014. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!