Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 171/110 volt a vérnyomásom a...

171/110 volt a vérnyomásom a mai nap folyamán, azt hittem szívinfarktust kapok, szedek vérnyomáscsökkentőt ( alapbetegség ), de anyukám azt mondta pánikroham, adott egy szem Frontint és most 119/72-es a vérnyomásom, ezt a pszichém csinálta?

Figyelt kérdés
Nem hittem ilyenben, nem is "pánikoltam" egyszerűen annyi minden rossz történt, hogy úgy éreztem rögvest megpusztulok 20 éves vagyok, talán az egyetem, de ennyire, ez lehetséges? 20/F

2014. nov. 27. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomás eleve ingadozik a nap folyamán, nem mindig ugyanakkora, de amennyiben pánikroham volt, az természetesen megemelhette, a pulzust is megemeli. Akkor is emelkedik, ha nagyon megijedsz valamitől, ez történik a roham során is.
2014. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De lehet pánikrohamom annak ellenére, hogy nem vagyok pánikbeteg? ( nem akarok gyógyszerfüggő lenni, így is elég, hogy reggel este 2-2 szem vérnyomáscsökkentőt le kell nyelni ).
2014. nov. 27. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már fiatalon már magas a vérnyomásod, ráadásul ilyen kiugrások vannak benne, akkor szerintem nem elég annyival letudni, hogy "biztos pánikroham".

Persze, lehetséges, de lehet más is. Jobb lenne belgyógyászhoz fordulni.

2014. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Minden hónapban megyek ellenőrzésre... de még ilyen kiugrásom nem volt. Vesebetegséggel diagnosztizáltak és azzal szinte törvényszerűen együtt jár a magasvérnyomás, majd mondom a kezelőorvosomnak, hogy volt ilyen, de "kopp kopp" most azóta is jó a vérnyomásom.
2014. nov. 27. 13:33
 5/7 anonim válasza:

Milyen vese betegséged van?

Én ismerek egypár vese transzplantáltat. Lehet tudok segíteni. A vérnyomásra szedhető gyógyszerek a kreatilined is lenyomják. Mennyi a kreatilined vagy mennyi volt az utolsó vérvételnél?

2014. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet pánikroham, bár nem írtad más tünet volt-e.

Akinek sosem volt, el sem tudja képzelni ezt. A fejfájás, derékfájás, magas vérnyomás, vércukor, reuma stb úgymond "rendes, derék emberek betegsége", elfogadott nyavaják. A pszichés betegekre meg úgy néznek, mint egy leprásra, megy az ez hiszti, meg szedd össze magad stílusú böfögés. Szedje össze magát, akinek fáj a feje, meg reumája van, majd biztos elmúlik magától, ugyehogyugye.

2014. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem tartom a pszichés betegséget, a gyenge emberek betegségének, ezért is raktam ki a kérdést, mert pont egy pánikbetegségre való gyógyszerrel jöttem rendbe, hála az égnek azóta nem volt, de megijedtem, mert anyukám pánikbeteg és gondolom örökölhető.
2014. dec. 1. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!