Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az h nem küldenek el...

Mi az h nem küldenek el belgyogyászatra v kardiologiára? Mennyivel jobb a 0.25 frontinbol napi egy szem mint a béta blokkolo magas pulzusra? Mért nemképesek elküldeni kivizsgálásra és felirni azt a rohadt béta blokkolot?

Figyelt kérdés
Attol h szorongásom van és pánik betegségem tegnaptól pedig már kevert szorongásos depim a pszihiáter szerint amire elég egy nap egy db 0.25 frontin amit nem is a pszihiáter irt fel hanem a házi orvos és annyit mondott a pszihiáter h szedjem és mennyek visza 3 hét mulva és akkor mi fog változni? Mért nem irnak fel bétablokkolot 157 pulzusra? Ami akkor van amikor pánikolok stresszelek am. Nyugiba is sok 80 90 100 változó! Hihetetlen! Szerintetek? És basznak elküldeni kardiologiára mert szerintük stressz!! És??? Ha az akkor is ki kell vizsgáltatni h ne azt magyarázzák h szerintük hanem azt h 100% h nincsen semmi bajom csak pszihésen de a pszihés problémára is kellene béta blokkolo h ne kalapáljon egész nap a szivem nem??? Szerintetek ez milyen már??? Ki vagyok bukva!!!

2013. jún. 26. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Magánorvos. Ennyi.
2013. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magas pulzust a pszichiátriai betegséget okozza, akkor valóban jobb a Frontin, mint a béta-blokkoló, mivel a Frontin a magas pulzus mellet még más, a betegségedre jellemző tünetet is megszűntet, nem csak a gyors szívverést.


Viszont ha alapból magas a pulzusod, akkor valóban nem ártana egy kivizsgálás.

2013. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát ja a pénz beszél... Mindegy ma lemegyek ismét a hézi orvoshoz és ki verem belöle a beutalot!! :) Köszi a választ am. van egy ekg-m rövid egy perces azon is rajta van a tachycardia meg vérvétel pajzsmirigy vizelet vétel ezek jók!! De akkor kellen kardiologus vélemény is szerintem! Köszi a választ!!
2013. jún. 26. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szeded a béta blokkolót, jön a pánik roham az mellett is ismét felmegy majd a pulzusod. Neked nem a szíved inderképző rendszerével van a gondod, hanem a megugró stressz hormonokkal a pánik alatt.
2013. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! De akkor miért gyors nyugalmi állapotba is 90 körüli!!?? Mert az oké h a pánik roham alatt nagyon felmegy a pulzusom de alapból a 90 is sok!! Most be vettem 2 frontint és még igy is 90 de nyugottnak érzem magam meg most jól vagyok (kopp kopp) Szerintem napi 3.at kellene szednem nem eggyet az nagyon kevés főleg ebből a baba adagból!! Szerinted is kellene azért kardiologiai vizsgálat? Akkor nem lenne értelme blokkolot szednem?? Kösz :)
2013. jún. 26. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A te megnyugtatásodra meg lehet csinálni a kardiológiai vizsgálatot.

Inkább azt kellene kitalálni miért jönnek ezek a rohamok. a gyógyszeres kezelés mellett / Frontin / mindenképp kellene pszichotherápia is, mert a Frontin max a tüneteket nyomja el, de az okot nem szünteti meg.

2013. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet butaságot kérdezek de a pszihoterápia az mit jelent? Mármint az h tegnap voltam pszihiátrián és ott kb 20 percet töltöttem elmondtam a nönek nagyjábol minden bajom és annyi volt a válasza h ilyen gondok mellet nem csodálja a tüneteim! 3 hét múlva kell visza mennem addig szedjem a frontint! Akkor ez nem pszihoterápia ugye? Mert én ugy éreztem h lesz...ja a fejem :/ Pszihoterápiára hogyan lehet el menni? Magamnak kellene fizetni?
2013. jún. 26. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Helló! Pszichoterápiát klinikai szakpszichológus, vagy pszichiáter tart. Ez négyszemközti terápiát jelent, a gyakorlatban úgy néz ki, hogy rendszeresen (többnyire hetente) találkoztok, és kb. egy órát beszélgettek. Google...

Persze egy szakember nem úgy beszélget Veled mint egy barátod, hanem menet közben, jó esetben, jó szakemberrel megtaláljátok a választ a problémáidra, akár pánikrohamra, szorongásra is. Időigényes, de hasznos. Nem tudom hogy a pszichoterápiát fedezi-e a TB. Kérdezd meg a háziorvosod, és hogy mi a módja. Ha nem, akkor Neked kell keresned egy pszichológust, vagy pszichiátert, de talán még egy kineziológussal is érdemes próbálkozni. Történetesen pszichológust és kineziológust tudok ajánlani ha pesti vagy.

2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mindenképpen menj el kardiológushoz. Hasonló gondjaim vannak, kaptam Holter EKG-t, nyugalmi állapotban is magas a pulzus számom, de egyébként semmilyen szervi elváltozást nem találtak. Doki ajánlotta hogy igyak sok folyadékot, sportoljak, és felírt egy fél szem tablettát, amit reggel kell beszednem (Concor). E mellé szedek reggelente egy 0.25-ös Frontint, mert akarva-akaratlanul is "felpörgök" :) Már tök stresszmentes vagyok, de valahogy igényli a szervezetem ezt a 2 gyógyszert. Ha nem szedem be nem érzem jól magam (nem lelkileg hanem testileg) pedig elszeretném hagyni a Frontint. Megpróbálom fokozatosan.
2013. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Xanax az béta blokkoló és pont pánikbetegségre van. Ha pánikbeteg vagy, azt is kéne kezelni. És igazad van.

Magánorvos, nagyon jegyezd meg, és hidd el. Az állami egy hentesüzem. Ha jobban vagy, rendezgetni kell a dolgaidat (beáll a gyógyszer, meg ilyenek) és akkor pszichoterápia. Kibeszélni, megoldani, TÖREKEDNI, TENNI MAGADÉRT, ezt SOHA ne felejtsd el. A gyógyszer egy mankó. Magadért tenni, annyit, mint te, nem tud más.

Igen, a pénz beszél. A különbség ég és föld.

De jó, most látom, hogy 2013-as a kérdés. Hátha másnak jó lesz.

2017. dec. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!