Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Toxoplazma tesztet csináltatta...

Izabe1 kérdése:

Toxoplazma tesztet csináltattam mert van macskánk 20 hetesen vették le a lele? Úgy tudom hogy ha az IGG pozitiv és az Igm negativ akkor az védettséget jelent vagy nem jól vagyok informálva?

Figyelt kérdés
Toxoplazma gondíí IGG antitest/LEIA 57,80 U/ml (pozitiv reaktiv küszöbérték index >= 8 ) IGm antitest/LEIA negativ 0,24 S/OO Toxoplazma gondii IGG aviditás 0,335 határérték közeli aviditás
2014. dec. 2. 10:18
 1/2 anonim válasza:

A toxoplazma lelet

A leletre három értéke írnak rá. Az IgG azt jelzi, átestél-e már a fertőzésen, ha pozitív, akkor igen (és már védett vagy ellene, nem kaphatod el megint), ha negatív, akkor nem.

Az IgM érték mutatja meg, friss-e a fertőzés (fél éven belüli), ha pozitív, akkor fél éven belüli fertőzésed van. Hogy ez a viszonylag friss fertőzés hatással van-e a babára, hogy éppen fertőzött vagy-e, azt onnan lehet megtudni, hogy újból mintát vesznek és megnézik, emelkedtek-e az értékek, ha az IgM és az IgA értéke nőtt, akkor friss a fertőzés és kezelni kell.

Olyan is előfordulhat, hogy magasak az értékek, de nem emelkednek, ez arra utal, hogy gyakran találkozol hordozó állatokkal, emiatt magas az ellenanyagok értéke a szervezetedben, de nem vagy friss fertőzött.

2014. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen az orvos is ezt mondta köszönöm a segitséget!
2014. dec. 5. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!