Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan csökkenthető a fájdalom...

Hogyan csökkenthető a fájdalom a fülben, ha nem hallok rendesen?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz az egyik fülem, eleve már éjszaka nagyon fájt, el is volt dugulva, aztán reggel csörgött a telefonom ébresztője, olyan volt, mintha a rosszabbik fülemmel hamisan hallanám az egészet. Mintha egy elromlott fülhallgatót vagy hangszórót hallgatnék vele. Utána kipróbáltam zenehallgatással, és ugyanez volt. Próbáltam kendőbe csavart meleg sóval kicsit enyhíteni

a fájdalmat, de még mindig kellemetlen. Sajnos úgy alakult, hogy két hétig még nem tudok eljutni orvoshoz, így elsősorban olyan megoldást keresek, amivel legalább a fájdalmat enyhíthetném vagy megszüntethetném ezt a hamisan hallást vagy mit. Emellett nagyon megfáztam, éjszaka nem tudok aludni, annyira el van dugulva az orrom, hogy kifújni se tudom rendesen, és nem kapok levegőt. A torkom is fáj, de talán az a legkisebb gondom. Azt hallottam, hogy megfázás után könnyebben alakul ki a fülgyulladás.



2014. dec. 8. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben én ORL-re szoktam menni. Vagy a kínaiakhoz.
2014. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én nem halogatnám hetekig az orvost, minek szenvednél addig? Plusz akkor már komolyabb szövődményekkel is számolhatsz...

Megfázás után valóban lehet orrmelléküreg- és fülgyulladás. Vagy maga a hallójáratod van ennyire megduzzadva, vagy amiatt már kialakult fülzsírdugó, de bármi lehet, így látatlanban csak tippelgetni lehet.

Mondanám, hogy vegyél fülcseppet, de a legtöbb vényköteles és ha esetleg sérült a dobhártyád, akkor nagyon nem kéne használni - ezt meg vizsgálat nélkül nem lehet tudni. Esetleg orrcseppet ajánlanék - hátha az orrod kitisztul és úgy a hallójárat is jobban szellőzik. A fájdalomra meg fájdalomcsillapító.

A legfontosabb, hogy a füledet ne piszkáld. Se fültisztítóval, se spray-vel, se vízzel, semmivel! De inkább orvos, tetszik vagy sem.

2014. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Addig is amíg eljutsz fülészetre használj Novorin orrcseppet, 3-4 napig, ez a fülre is hat.
2014. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!