Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pantoprazole-tevA 40 mg...

Pantoprazole-tevA 40 mg gyomorégésre?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek ezt írta fel az orvos, de borzalom miket írnak mellékhatásnak.Szedi valaki?

2014. dec. 12. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyél helyette szódabikarbónát. Annak a zacskóján nincsenek mellékhatások.
2014. dec. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy proton pumpa gátló.

csökkenti a gyomorsav termelődését.

ha ezt írták fel akkor a szódabikarbóna már semmit sem ér.

szedd ezt ettől jobban leszel.

A mellékhatás meg olyan dolog, hogy mikor elkezded szedni figyelni kell hogy van-e, és ha komoly mellékhatások gyanúját érzed magad, akkor menj vissza a dokihoz

szerintem:)

2014. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

2-sel egyetértek, viszont a szódabikarbónát semmiképpen nem ajánlom, igaz hogy csökkenti a savat, viszont később kétszer annyi fog termelődni! Patikában nem is lehet már kapni, éppen ezért. Próbálják visszaszorítani. Pantoprazolt szedek én is, de nem hat azonnal, viszont ha nagyon ég a gyomrod pantroprazol mellett szedhetsz valami gyomorsavcsökkentőt, tele van a Tv ilyen reklámokkal (pl rennie , glaviscon - én utobbit szoktam szedni folyadék formályéban)

Ha za orvos nem gyomorégésre írta fel, hanem mert sok gyógyszert szed, akkor a savtúltengés megelőzésére írta fel.

2014. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 istoka válasza:

Gyomorégésre:

A gyomorégésre is kiválóan alkalmas a szódabikarbóna. A gyomorégést a gyomorban levő sav túltengése okozza, így a gyomorsav a nyelőcsőbe is kerülhet. A nátrium-hidrogén-karbonát azonban képes semlegesíteni a gyomorsavat. A megfelelő adag a felnőttek esetében fél teáskanálnyi, amit egy pohár hideg vízben feloldva kell elfogyasztani. Ezt az adagot két óránként megismételhetjük.

2015. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!