Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorrontásom van . Lenne...

Gyomorrontásom van . Lenne pár ötletetek, hogy mit egyek, és hasonló?

Figyelt kérdés

És lenne még egy kérdésem . Terjedő ? Anyum is így volt ezelőtt egy héttel , okozhatja virus is ? Mondjuk mind a ketten zsíros ételeket ettünk.

Hogy gyógyuljatnék meg hamarább ? Megy a hasam , bármit eszek kihányom rá 5 percre .



2014. dec. 14. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet vírusos gyomor-bél hurut. Széntabletta és Bolus adstringens. Fekete tea sózva, sok folyadék, lehetőleg cukor nélkül. Főtt krumpli sózva, száraz háztartási keksz, kétszersült. Esetleg kevés reszelt alma vagy sárgarépa nyersen. 2-3 nap után általában kezd rendeződni a dolog, de csak nagyon óvatosan szabad visszatérni a korábbi étrendre.
2014. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. dec. 14. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fertőz, akkor az nem gyomorrontás. Ha 1-2 napnál tovább tart, akkor el kell menni orvoshoz és ő megoldja a problémát.

Akkor beszélünk gyomorrontásról, ha valami rosszat ettél. Ilyenkor többnyire érdemes megvárni, amíg minden nem kívánt étel távozik a szervezetedből, csak gyomorkímélő kajákat enni. Főtt krumplit, kekszet, pirítóst, vagy ami jól esik és úgy gondolod benn is marad. Hányinger ellen mehet a daedalon, vagy lehet le leszek pontozva, de nekem ilyenkor egy korty jager csodát tesz a gyomromban.

Ami fontos, hogy nagyon sok folyadékot igyál. Az én dokim szerint, hogyha csak 1-2 napos tényleges gyomorrontásról van szó, akkor nincs további teendő, magától helyre fog jönni minden, esetleg egy kis normaflorral lehet segíteni. Enni lehet azt, amit megkívánsz, a lényeg hogy nagyon egyszerű étel legyen. Én pl. másnap már egy kis csirkemellett is tudtam enni rizzsel, megmaradt bennem, előtte este meg a víz sem.

2014. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a vàlaszodat :) nem szoktam leponozni :) jelenleg almát eszek azt elfogadja a gyomrom még 1-2 cikk narancsot is :) a rizset nem fogadta el párolt zöldséggel sajnos ... De probálok kevés teát inni mert azt se nagyon akarja ...... Ahogy megittam reggel egy pohár teát úgy is jött ki ... Rizsel együtt :/

Köszönöm a tanàcsokat :)

2014. dec. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!