Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora fájdalomnak kell...

Mekkora fájdalomnak kell lennie ahoz hogy egy beteg morfiumot kapjon?

Figyelt kérdés
vagy mire adhatnak morfiumot ?

2014. dec. 19. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
pl végstádiumos rákos betegeknek. elég erős és függőséget okoz. csak akkor használják ha más már nem használ.
2014. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 19. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már kétszer kaptam vállficam miatt, mert csak így tudták helyretenni, de volt, hogy gázzal altattak.

Ez már elég régen volt, úgyhogy nem tudom, hogy alkalmazzák-e még ilyen esetekben. Amúgy nem kis fájdalomnak kell ahhoz lenni.

2014. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Magyarországon ez nehezebb kèrdès.Az egyik közeli ismerôsöm komoly fájdalmakkal feküdt itt ,ès inkább altatták mint hogy morfiumot adjanak :( A napokban vègül mègis kapott gyògyszeres formában,vmint tapaszokat is. Mindez Ausztriában már jòval gyorsabban mûködik.Szomorú hogy így van
2014. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden altatásos műtétnél használnak ópioid típusú fájdalomcsillapítót.
2014. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig megfelelő indikációval alkalmazva (tehát erős fájdalomra) nem vezet függőséghez.
2014. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 idrzsupos válasza:
Elviselhetetlen, mással nem csökkenthető fájdalom. Nálunk szakmai döntés-hiba, hogy akkor sem adnak, rászokás veszélyre hivatkozva. Bár pár nap, néhány adag nem okoz még ilyet. Lehet, hogy meglepő, de az egyik legolcsóbb gyógyszer egyébként....bár nálunk haldoklónak adják irgalmatlan adminisztrációval, ellenőrzésekkel, rákbetegnek személyesen kell átvenni- pl. 5 napi adagot- érthetetlen.
2017. júl. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!