Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kislányom előző éjjel...

A kislányom előző éjjel minden előzmény nélkül nagyon fájlalta a fülét, ma reggel pedig kifakadt neki és barnás váladék folyt, azóta is szivárog picit, de már nem fáj neki, mi ez?

Figyelt kérdés
Három-négy fülpiszkáló vattával tudtam kitörölni a külsőrészből ahova kifolyt, azóta is folydogál, volt neki baba korába fülgyulladása, de az sárgás-fehéres genny/váladék volt, ez meg barna olyan mint a fülzsír(vagy mint a méz), csak ez nagyon folyékony. Kb egy hete csúnyán köhögött, de nem folyt az orra, nem volt náthás, csak köhögött, de az teázástól elmúlt lassan, talán ráhúzódott onnan?vagy esetleg az, hogy jár minden héten kötelező úszásra az iskolában, lehet hogy attól a víztől kapott valami fertőzést? Holnap viszem háziorvoshoz, akitől kérek beutalót fülészhez, de addig is aki tud ötletet adni, annak örülnék!

2014. dec. 21. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A tünetek alapján savós középfülgyulladásnak látszik. Hozzáteszem nem vagyok orvos, de jártam eleget a fülészetre a gyerekkel.. Ha kifakad, az azt jelenti, hogy a dobhártya kvázi kiszakad és a lyukon keresztül kifolyik a genny. Ha szerencsétek van, a seb nem hegesedéssel gyógyul.

De persze mindez csak feltételezés.

2014. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
..ja, amúgy szerintem a fülészetre nem kell beutaló..
2014. dec. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!Mitől alakul ki ez a fajta gyulladás(persze csak feltételezhetően, ahogy írtad is)?Nagyon megijedtem most hogy a dobhártyája komolyabban megsérülhetett...baba korába is magától kifakadt, akkor magától behegesedett, remélem most is rendbe lesz :-(
2014. dec. 21. 23:56
 4/8 A kérdező kommentje:
*baba korában nem hegesedett
2014. dec. 22. 00:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában felsőlégúti fertőzés húzódik a fülre. De persze a neten tonnányi infót találsz róla. A dobhártyán a sebet (ha van) a fülész úgyis megnézi majd, és megmondja hogy mi a helyzet.

Amúgy az is lehet, hogy csak a fülzsír mögé "beszorult" a víz néhány napra, és most az ürül ki(?).. sajnos csak találgatok..

2014. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet még egyszer, nagyon kedves vagy!Holnap elmegyünk a házi dokihoz megkérdezem kell-e a beutalója, nehogy ezen múljon. Azt elfelejtettem még írni, hogy délután lámpával bele néztem a pici fülébe, hátha fülzsír, de sajnos mélyen olyan sárgás-fehéres, nagyon fura :-( Ebből gondolom hogy gyulladás lesz
2014. dec. 22. 00:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már a gyulladástól ne tarts,mert mivel kifakadt,szépen kiürül majd neki,ez jelzi hogy nem fáj már.Majd a doki megnézi.Nekem a kislányomnak tavaly volt hasonló,de neki fel is szúrták,ahogy kezdett folyni,úgy múlt el a fájfalom.Úgy rémlik 2-3 napig folyt a füle.
2014. dec. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló a fülészetre, felesleges a háziorvoshoz is elmenni, menjetek egyenesen fülészetre.
2014. dec. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!