Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki ért kicsit...

Van itt olyan, aki ért kicsit a bipoláris depresszióhoz?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem, hogy valami nincsen rendben velem.

Mindigis fura gyerek voltam. Amikor megszülettem, apa tudta, hogy különleges vagyok, ezért kaptam azt a nevet, amit kaptam. 5 éves voltam, amikor elhunyt, amit a mai napig nem tudtam feldolgozni.

Sajnos nem volt gyerekkorom, nem azért mert anyukám nem engedett volna játszani vagy hasonlók. Mindig felnőttesebb, másabb volt a gondolkodásom. Olyan dolgokon gondolkozik, és gondolkoztam nap mint nap, amik olyan embereknek, akiket nem érint a dolog, ha gondolnak rá, talán egy évben 1percet és kész. A világnézetem teljesen eltér a normáltól. Anya szerint egy bölcs öreg lelket kaptam.

Körülbelül egy éve tudom, hogy van egyfajta depresszióm, ami hihetetlen jön. Egyszer pörgök, egyszer pedig nagyon fáj.

Nem tudom pontosan, hogy mi is ez, de félek tőle. Sőt rettegek. Amikor fáj, teljesen elhagyom önmagam. Elgondolkozom, minek élnem?

5 voltam, amikor apa meghalt, 6,mikor a dédimamám, 8, mikor a papám. Ma volt a mamám temetése.

És félek. Egy darab könnycseppet sem hullattam.

Olyanok is sírtak, akik nem ismerték a mamát, én viszont nem.

Nem is tudok sírni, csak amikor egyedül vagyok.

De nagyon félek, hogy ez kifog jönni rajtam, és nem tudom mi lesz.

Valaki tudna tanácsot adni nekem?

17 lány



2014. dec. 22. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A kamaszkor érzelmileg viharos, nehéz, érthetetlennek tűnő.... Olvass utána ezeknek a dolgoknak, hogy ez a kor mivel jár. Akkor majd tisztában látsz, jobban megérted önmagad. Ne agyalj túl sokat, keress barátokat, hobbit. Szerintem nincs veled semmi baj :)
2014. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hidd el nekem, ez nem kamaszkori hülyeség. Tudom, ilyenkor felerősödnek az érzelmek, de ha az ember benne van, tudja, hogy ez már nem normális.
2014. dec. 22. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, gond van veled, akkor keress fel egy pszichológust. Iskolapszichológust esetleg....
2014. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyum bipoláris depis, én meg letargikus személyiség vagyok, ilyen tekintetben van rálátásom a dologra. Én mondjuk nem vagyok diagnosztizálva semmilyen lelki kórral, de tuti van bennem valami defekt.


19/F

2014. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincsen iskolapszichologusunk.

Rendeshez pedig majd akkor megyek, amikor már dolgozok, anyukám egyedül nevel tesóm az meg engem.


4: te hogy bírod?

2014. dec. 22. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt csak olyan ember van.
2014. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én bipoláris vagyok, szóval ismerem az állapotot.

Amiket leírtál, mintha rólam írtál volna. :-O Mármint, hogy nem volt gyerekkorod, mert komolyabban gondolkodtál és hogy most is másképpen gondolkodsz, mint a korodbeliek.

Amiről írsz, az tényleg gyanús, hogy bipolaritás okozza, mármint, hogy hol pörögsz, hol zuhansz. ...de ezt biztosan csak doki állapíthatja meg.

Részvétem a mamád miatt (is)!

Sírni én is csak egyedül tudok. Vagyis sokszor akkor sem, de ha jön, akkor csakis "közönség" nélkül.

Valószínűleg tényleg ki fog jönni Rajtad a fájdalom majd. Remélem, hogy van valaki, aki ott tud majd lenni Veled ilyenkor.


Sok erőt kívánok!


23/f

2014. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a kórházi pszichiátriai rendelés ingyenes. Nem kell fizetned.


Ha komolyan úgy gondolod, hogy problémáid vannak, fizikai tünetekkel ( néha úgy fáj) a lelked, akkor szerintem megérett az idő egy látogatásra a rendelőben. Bár ha konkrét problémád nincs ,akkor ők se tudnak segíteni.


Kamaszkorban mindenkinek vannak problémái, és van, ami majd elmúlik, de ezt meg ki kell várni ! Addig is élj normális életet, barátok, etc.

2016. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!