Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza a vakbélgyulladást?...

Mi okozza a vakbélgyulladást? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Jobb oldalt lenn fája a hasam, hányingerem van és hőemelkedésem. Ez lehet az?

2014. dec. 25. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ez inkább vírusos bélhurutra utal. A vakbélgyulladás előbb köldöktáji fájással jár, a fájdalom helye vándorol, néha baloldalra és végül a jobboldalra lágyéktájba. Nyomásra erősebben fáj. Az esetek felében azonban nem igazi vakbélgyulladás (appendicitis), csak a környező nyirokmirigyek irritációja, ami nyom nélkül gyógyulhat.
2014. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondjaim szoktak lenni,gyomor beteg vagyok( az általános jelenség nálam:puffadás,gázok, néha sav,aztán van hogy napokig nincs széklet,mintha besült volna,utána meg hasmenés lesz,lehet hogy irritábiluis bélszindróma,valamikor meg minden okés), utóbbi ritkább tegnap 6 szor egymás után hasmenés,pedig alíg ettem valamit,hányinger volt,,ha elmegyek a házi dokihoz és az általánost jeleket elmondom annyit mond szedjek betadint,nem hogy utána néznénk hogy milyen ételt nem bírok talán.
2014. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jeszus bocs a betadint a sebemre kenem,hanem depakrint szedek.MIket írok,bocs párhuzamosan írtam pont.
2014. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, akár vakbélgyulladás is lehet, abba meg bele lehet halni. Van rá esély hogy nem az, de erős, ismeretlen (korábban nem tapasztalt) fájdalom és láz együttes meglétekor én tuti bemennék az ügyeletre.
2014. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az a baj, hogy a fájdalom hol elmúlik pár másodpercre, hol összeránt. Hasmenésem nincs, sőt 2 napja voltam utoljára wc-n. Egyszerűen nem jön, és ha erőltetni próbálom, csak görcsöl a hasam. Szilvalekvár nem segített sajnos.
2014. dec. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!