Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik tünet nélküli szívbete...

Létezik tünet nélküli szívbetegség?

Figyelt kérdés

Szorongásos pánikbeteg vagyok. Attól pánikolok hogy valami baja van szívemnek pedig már a háziorvosom is azt mondta hogy semmi baja és hogy csak az idegességtől és a szorongástól dobog be a szívem de én ezt nem tudom elhinni és nagyon félek. Más egyéb szívbetegségre utaló tünetem nincs.


Szerintetek tényleg csak a szorongás miatt dobog be a szívem??


Létezik tünet nélküli szívbetegség??


2014. dec. 26. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a szorongás miatt lehet. De nem vagyok orvos.
2014. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed,hogy bedobog a szíved,már az is tünet.Szorongástól lehet ritmuszavar,pulzusemelkedés is,de nem kell félni,egész fiatalokban is gyakori 1-1 plusz dobbanás,ennek sokféle(sokszor ártalmatlan,múló) oka lehet.Nem tudom mennyire vizsgáltak ki,de egy EKG,vagy holter-EKG,ha mást nem,a nyugalmad végett hasznos lehet.Az orvos hallaná a fonendoszkóppal,ha zörejed lenne(billentyűprobléma),de komoly szívbetegségre utaló ödémát,fulladást/nehézlégzést,mellkasi szorítást nyilván észlelnéd,az orvos pedig kopogtatással azt is meg tudja állapítani,ha megnagyobbodott a szíved,ami még utalhat szintén betegségre.A lényeg,hogy a rohadt stressz képes szívbajhoz hasonló tüneteket produkálni valós betegség nélkül is /amúgy én sem orvos vagyok,csak dolgoztam eü-gyben,és a családomban szinte mindenki szívbeteg:-( /
2014. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem nincs abszolút semmi más tünetem csak a szívbedobogás meg az hogy néha érzem hogy erősen ver a szívem. Az orvos már egy jó párszor meghallgatta a szívem de nem mondott semmit csak annyit hogy az ídegességtől van és ha szükséges lenne akkor már megcsináltuk volna az ekg vizsgálatot.


Akkor viszont szerinted sincs semmi baja a szívemnek???

Bár elég sokan mondják azt hogy nincs mert akkor annak más tünete lenne de nem nagyon tudom elhinni a pánikbetegség miatt.

2014. dec. 26. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Arról tudtál,hogy sok pánikbeteg, 1-1 roham következtében sürgős kivizsgálásra kerül infarktus gyanúval? Mert ez a betegség ezt a látszatot tudja kelteni, hogy komoly szívprobléma van, vagy olyan tüneteket produkál, mint a szívinfarktus. Aztán a negatív leletek birtokában a belgyógyászok pszichiáterhez irányítják őket. Én a helyedben (ha a háziorvos nem is talált indokot)ennek ellenére kérném tőle az ekg-t, jót tenne neked lelkileg, mert így magadtól nem fogsz tudni megnyugodni. Romlik majd az egész, mintha egy ördögi körben lennél:(
2014. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!