Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok? :o 15/L

Cukorbeteg vagyok? :o 15/L

Figyelt kérdés

14 eves lany vagyok. Mostanaban sokat jarok wc-re de a hasam is szokott szurkodni ugyhogy lehet hogy csak felfazas. Tegnap szedultem es kicsit hanyingerem volt. Hanyingerem a napokban tobbszor is volt. Bar lehet hogy a sok sutitol igy karacsony tajekan. Az elmult napokban sokat gepeztem es lehet hogy a szemem ezert fajt kicsit. Ezeket azert irtam csask le mert benne voltak a cukorbetegseg tuneteiben. De ugy amugy jol vagyok meg minden. Szoval lehetek cukorbeteg???

15/L



2014. dec. 26. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Vérvétel mondja meg, menj el orvoshoz, majd ők megnyugtatnak.
2014. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
terhes vagy, nem cukorbeteg:D
2014. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor most 14 vagy 15 éves vagy?
2014. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy cukorbeteg.

De ha elmész vérvétel akkor ott kiderül.

2014. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha csak ezekre alapozod, akkor erősen valószínű, hogy semi komoly baj nincs a cukorral, viszont felfázás inkább lehet.


El kell menni legalább egy olyan gyógyszertárba, ahol 200,-Ftért megmérik neked a vércukrod, ha nem akarsz orvoshoz menni. Az viszont fontos, hogy étkezést követően várj legalább másfél-két órát, mert a normál anyagcserénél is étkezés után mindig több kicsivel mindenkinél a mérhető érték.


Egyébként, ha komolyan gyanakszol, valódi okok miatt, akkor menj el a körzeti orvoshoz és kérj vérvételre beutalót, ahol meg tudják mondani a pontos diagnózist cukor, hosszú távú cukor (HbA1c) ügyben is. Az 6.2 alatt nem magas és kb. két-három hónap átlagát mutatja.

2014. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!