Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig szedjem Penicilin mega...

Meddig szedjem Penicilin mega 1,5 antibiotikumot mandulagyulladás esetén?

Figyelt kérdés
2 napig fájt a torkom tiszta piros volt a mandulám mindkét oldalt és megduzzadt, harmadnapon bementem a kórházba ,ott megállapították hogy baktérium által mandulagyulladás ,harmadik naptól fogva szedtem az antibiotikumot máig ,vagyis 3 napot. És tegnap és mára már sokkal jobban érzem magam,de azt mondták a kórházban ,hogy 6 napig szedjem az antibiotikumot. Szoptató anya vagyok, ha úgy érzem,hogy már jobban vok,és már csak egy genny folt van a mandulámon ja és apró 3-4 fehér folt a torkomon akkor még muszály további 3 napot antibiotikumot szedjek ,vagy nem? nem tudom eldönteni mit tegyek,hiszen az antibiotikum nem egészséges hosszú távon. HELP !!! elöre is köszönöm a válaszokat, Kellemes újévi ünnepeket !!!

2014. dec. 27. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A kúra minimum egy hét. Mindig kell szedni a fájdalom elmúlása után is 2-3 napig.
2014. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikumot egy kúrára adják. Addig kell szedni, amíg el nem fogy az egész. Ne alkudozzál rajta, csak mert kicsit jobban vagy.
2014. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumot addig kell szedni, amíg el nem fogy a felírt adag. Érzékelhető tünetek csak elég magas baktériumszám felett jelentkeznek, és a tünetek elmúlása sem jelenti azt, hogy már nincs a szervezetedben aktív kórokozó. Ha most abba hagyod a szedését, valószínűleg meggyógyulsz, mert innentől már a saját immunrendszered is könnyen elbánhat a megmaradt baktériumokkal. Vagy nem, és visszaesel. De ami hatalmas hátulütője a dolognak, az a rezisztancia kialakulásának a veszélye. Ha visszaesel, akkor már a te esetedben is ugyan kis mértékben, de kevésbé lesz hatásos ugyan az az antibiotikum. Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy a tünetmentesség ellenére simán lehetsz fertőző. Ha továbbadod a bacilusaidat, amik már egyszer túléltek egy félbeszakított antibiotikum kúrát, és ezt az is megcsinálja, aki tőled elkapta, meg aki tőle, és így tovább, akkor rövid úton máris kialakult egy ellenálló baktériumtörzs.

Az antibiotikumok önmagukban nem károsak, nem egészségtelenek, csak felelősségteljesen és tudatosan kell bánni velük. Szedjed csak 6 napig azt a gyógyszert. Az orvosodnak remélem, elmondtad, hogy szoptatsz, és így ő ennek tudatában határozhatta meg a terápiát. Ebben az esetben semmitől sem kell tartanod. Esetleg egy kis probiotikummal kiegészítheted a kúrát, ha nem írt elő ilyet az orvosod, egyeztess egy patikussal. Vannak olcsó és széles spektrumú probiotikumok, nem kell a reklámok által hypeolt Normaflore-t szedni fölöslegesen.

Szerintem megdöbbentő, hogy az emberek alig 20 %-a tartja be az orvosi utasításokat. Ezzel az erővel tömeges öngyilkosságot is elkövethetnénk, hosszú távon az sem lenne rosszabb. Kérlek, gondolkodj, és te ne abba a <80 %-ba tartozz.


Bocs, ha kicsit nyers voltam, nem akartalak megbántani, csak a helyzet fontosságát szerettem volna hangsúlyozni.

2014. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is igazatok van ,mert apum is ugyanezt mondta, csak a férjem okoskodott,hogy az antibiotikumot megszokja az immunom,és ártalmas bla bla ilyen hülyeségek stb.

Még soha nem volt mandulagyuszim ,de csak úgy szakadtak róla a gennyzacskók 2 napja és kikezeletlenül semmi jó véget nem érne az egész,szívizom gyulladásról beszélt még apukám,hogy ez is lenne a következménye. A probiotikumot ki fogom próbálni. Sok mellékhatása volt ennek a penicilinnek, ment a hasam, erös fejfájás,hányinger ,szédüles, túl sok alvás és éjszaka nem tudtam aludni. Ez is veszélyes? Bocsi a sok kérdést,de még soha nem volt több egy kis megfázásnál, vagy petefészekcisztánál, de egy kicsit megvagyok ijjedve,mert itt a 6 hónapos babám is,nincs ki rá vigyázzon,hisz mindenki csinálja a dolgát,de nem is várom el,csak nem szeretnék le épülni egészségi szinten :) Köszönöm szépen válaszaitokat :)

2014. dec. 27. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kezelik ki normálisan valóban ráehet a szívedre is.
2014. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*rámehet
2014. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hasmenés miatt diétázz. Egyél reszelt almát, kekszet, banánt, sós tört krumplit, párolt rizst, kétszersültet, joghurtot, kefirt, ropit, pirítóst, ilyeneket. A citrusféléket kerüld, de C vitamint szedjél nagy dózisban. Igyál sokat, akár napi 4-5 litert is.

Ha a hányinger nem múlik, és az evésben is akadályoz, akkor egyél, amennyit tudsz, ha az csak pár falat is, ezután igyál hideg vizet. Nagyon hideget, úszkáljanak benne jégdarabok, alig legyen fagypont fölött. Ettől a gyomorkapu reflexszerűen kinyílik és a gyomortartalom a patkóbélbe ürül. Így nem tudod kihányni, amit megettél. De ezt csak akkor, ha tényleg kihánynád.

Nem kell megijedni, egy kis torokgyulladás nem a világ vége. Egy-két nap alatt kigyógyulsz belőle. A hasmenés miatti folyadékveszteséget pótolni kell, meg ha beteg vagy, a szervezeted alapból több folyadékot igényel. Az antibiotikum kúrát semmiképpen se hagyd félbe, ha pedig a végén még mindig jelentős tüneteid vannak, menj vissza az orvosodhoz, lehet, hogy újabb adagot is felír.

Tudom, hogy kellemetlen egy ilyen kúra, az emésztőrendszert nagyon meg tudja viselni. Ezen segít a probiotikum, kefir, joghurt, mert ezek visszaállítják a bélrendszerben kipusztított baktériumflórát.

2014. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!