Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szigorúan betartom a...

Ha szigorúan betartom a diétát, nem lesz újabb görcs? (Epekő, többi lent. )

Figyelt kérdés

Régóta fennálló mellkasfájdalmam van, ami hol gyengül, hol erősödik. Tegnap éjjel olyan erős volt, hogy a férjem bevitt a sürgősségire, ahol hosszas vizsgálódás után 2 db 15 mm-es epekövet találtak. Műtétre időpontot sajnos csak január 5-én tudok intézni, jelenleg az is iszonyú messzinek tűnik, hát még a műtét.

Viszont a nap minden percében ekörül forognak a gondolataim, olyan rossz és fájdalmas volt a roham, hogy nem szeretném még egyszer átélni, ráadásul két pici gyerekem van, mi van, ha olyankor lennék rosszul, mikor egyedül vagyok velük itthon?


Ha az epe védelmére előírt diétát szigorúan betartom, akkor vajon van esély rá, hogy a műtétig kihúzom roham nélkül?


2014. dec. 28. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha betartod, nem lesz gond, ha mégis, akkor no-spa + algopyrin, kibírható a görcs, nekem többször volt, aztán a műtét megoldotta :)
2014. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Neked is volt mellkasfájdalmad? Mert nekem a hasam egyáltalán nem fájt, csak a mellkasom, de az iszonyúan. Azt mondták, oda sugárzik ki. Most annyira félek, hogy újra előjön, hogy másra sem tudok gondolni. :(


Miket ettél? Két napja vajaskenyeret és húslevest eszem, mást nem mertem idáig.

2014. dec. 28. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál? A kaja csak annyi, hogy ne egyél fűszereset, olajban sültet, és pörkölt alapú ételeket (hagyma miatt). Nekem is kisugárzott, de nekem a hátamra is :(
2015. jan. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Voltam orvosnál, azóta már megcsinálták az ERCP-t is, tegnap jöttem haza. Tartom a diétát, sőt talán kissé szigorúbban is, mivel rám férne egy kis fogyás.

A műtétre most intézzük az időpontot, ismerős segít, mert protekció nélkül eszméletlen hosszú a várólista. :)

2015. jan. 8. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, a műtét nem gáz, 3 nap a kórház, utána pár hét otthon ( én a 3.nap már levittem a kutyát a harmadikról sétálni) sok sikert és mielőbbi gyógyulást!
2015. jan. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Átjárhatósági laparom volt, úgyhogy kb. tudom mire számítsak. Nem is félek tőle, csak ettől az ERCP-től rettegtem. :)
2015. jan. 10. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!