Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Abba merjem hagyni a kislányom...

Abba merjem hagyni a kislányomnál az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
A három és fél éves kislányom hét elején egyik éjszaka a fülét fájlalta nagyon, pici láza is volt, reggel irány a doki, aki azt mondta, valami fertőzés és antibiotikumot adott rá. A kicsi nagyon jól reagált rá, egy napon belül teljesen tünetmentes lett, se láz, sem fülfájás. Természetesen a hétnapos antibió kúrát csináljuk, aminek sajnos az a mellékhatása, hogy hasmenése van. Nem annyira durva, de mióta kapja a gyógyert, napi legalább kétszer hirtelen mennie kell, és mire odaér a vécére, az eleje már kicsit befigyel neki, és a szaga is kezd olyan tipikus, kellemetlen szagú lenni, mint azoknak, akik sok/erős gyógyszert szednek. A kakis bugyi már frusztrája, és néha a hasát is fájlalja, pedig kap probiotikumot, kefírt. Mivel az orvos azt mondta, ha rendbejött, hétfőn mehet közösségbe, és a kicsinek tényleg semmi baja, holnap szeretném vinni oviba, de nem hiszem, hogy az óvónők túlzottan örülnének, ha a gyerek össze-vissza csinálná magát, azon gondolkozom, abbahagyom nála az antibiotikumot. Pontosan tudom, hogy csak akkor van értelme szedni, ha az ember az egész kúrát végigcsinálja, de ez pontosan mit jelent? Ha öt nap után abbahagyja a hét napos kúrát, tuti visszajön a fertőzés?

2015. jan. 11. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tünetmentes a gyerek, nyugodtan hagyd abba, semmi baj nem lesz! :-)
2015. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a kúraszerűt nem jó abbahagyni... ellenálló bacikat nevelhetünk ezzel-

A hasmenésre:reszelt alma nagy mennyiségben (héj nélkül, üvegreszelőn finom pép lesz). Szépen megköti a káros béltartalmakat.

2015. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a fertozes jon vissza (csak rossz esetben), hanem igy lehet es igy szoktunk kitenyeszteni antibiotikum rezisztens bakteriumtorzseket.


A kovetkezok miatt nem szabad az antibiotikum kurakat megszakitani kiveve orvosi jovahagyasra: az antibiotikumra a bacik regalhatnak kifejezetten jol azaz pl. az elso par nap elpusztul a 90%-uk, de az ellenallobb maradek 10%-uk jelen van a szervezetben es lassabban pircannak ki, lassabban all le a szaporodasuk. Na ha te vagy barki ilyenkor abbahagyja az antibiotikum szedeset, akkor pont azokat a bacikat hagyja meg a szervezeteben, amelyek a legelenallobbak. Es igy azok fognak tovabb terjedni es szaporodni, tulelni.

Ezert hatalmas felelitlenseg egy antibiotikumkurat megszakitani kulonosebb ok nelkul. (a hasmenes meg nem ok szerintem csak ezzel jar)


Sajnos az emberek tobbsegenek nincsen megfelelo biologiai es foleg nem jarvanytani vagy egyszeruen csak betegsegekkel es az egeszseggel kapcaolatos tenyszeru tudasa.

Ha



mar az antibiotikumot nem.lehet meguszni (termeszetesen a folosleges antibiotikum adas is karos sok szempontbol), akkor mar ugy kel szedni ahogy kell, megha igy is jarsz/jar valaki.


Valts probiotikumot, ha teheted bekkeld ki meg a holnapi napot stb.

Ha meg mindenkepp gaz akkor is az orvost hivd fol es kerdezd meg mi lenne, ha nem adnad be mar holnap, azaz tajekoztasd es ne ird felul!!!


Haromeves kislanyomnak nemregen szinten kellett antibiotikumkura (eleteben eloszor), es megnyugtathatlak, hogy utana meg sajnos ket hetig nem rendezodott a szeklete:-( .


(ja es tanultam jarvanytant, immunologiat, korokozo evoluciot, biologiai fegyverkezest :+)...es fekudtem korhazban is ahol az agytarsam egy jo kis rezisztens baci miatt halt meg :-(()


Szoval csak remelem segitettem egy kis ismeretatadasban hogy utana donthess ahogy akarsz.

2015. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a kicsi egy nap múlva tünetmentes volt, a kúra vége bőségesen be lett tartva már eddig. Az a maradék 10% 4 nap alatt elpusztult. Ha csak 3-4 nap múlva tünetmentes, a hetes kúrát nem hosszabbítják meg annyival.
2015. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen az eddigi válaszokat mindenkinek! Természetesen nagyon nem örültem, hogy antibiót írtak fel neki, ráadásul most pont nem a saját orvosunknál voltunk, aki sosem szokott antibiotikumot felírni, hanem egy másiknál. De azzal nyugtatom magam, hogy a fülfájás elég komoly dolog, arra valószínűleg elkerülhetetlen volt, hogy ilyen gyógyszert kapjunk.
2015. jan. 11. 17:20
 6/6 A kérdező kommentje:
A lehetősége annak, hogy antibiotikum rezisztens bacikat tenyénytünk ki, nagyon nem hangzik jól. Én csak azt nem értem, hogyan lehetséges az, hogy ugyanazt az egyhetes kúrát kapja az én lányom, akinél annyi volt, hogy egyik éjjel felsírt, hogy fáj a füle, másik éjjel már tünetmentesen aludt, mint a bunda, és valaki, aki komoly beteg komoly, hosszú napokig tartó tünetekkel.
2015. jan. 11. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!