Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukorszint-emelkedés tünetei?

Vércukorszint-emelkedés tünetei?

Figyelt kérdés
Évek óta rövidlátó vagyok, de az elmúlt pár évben megállt a szemem romlása. A legutóbbi kontroll alapján azonban a szemem fél év alatt majd egy dioptriat romlott..Nagyon stresszes elmúlt fél évem volt. Elsőéves egyetemistaként rendszeres az éjszakázás és magammal sem vagyok igazán kibékülve. Kisebb alvászavaraim is vannak, máskor hirtelen ólmos fáradtság tör rám. A felborult napirend miatt felborult cukorháztartásom okozhatja ezeket a tüneteket vagy más áll a dolog mögött szerintetek? Más tapasztalatok?

2015. jan. 14. 00:09
 1/2 anonim válasza:
Szerintem elsősorban inkább a stresszre lehet ezt visszavezetni, és a fordított életmódra. Sokan komolyabb betegségekre gondolnak egyből, és lebecsülik a stressz fiziológiai és lelki hatásait, de nem szabad. Az alvászavar, ólmos fáradtság stb. stb. a felborult bioritmusodat is jelezheti. Mikor egyetemre jártam, én is sokat tanultam éjszaka, és ez sokaknak része (már aki egyetemre jár :)) Vércukorszint emelkedéséhez gyakran társul fejfájás, szorongás (esetleg remegés), ezeket viszont nem írtad le. Igyekezz vitamint szedni (C-vitamin, Magnézium), megfelelő mennyiséget aludni. Ha esetleg súlyosbodik egy helyzet, akkor keress fel egy doktort, de szerintem ennek a hátterében a stressz, egyetemi élet, éjszakai életmód áll, ami felborította a szervezeted! Üdv
2015. jan. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Helyesírási hibákért sorry, este van már :D
2015. jan. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!