Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha kiveszik a mandulámat...

Ha kiveszik a mandulámat utánna már nem fáj? Milyen a mandulaműtét?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy utánna még fájhat.nem a lábadozásra gondolok az tudom hogy nagyon rossz. Van aki azt tanácsolja h ne vetessem ki?27éves vagyok nő. Köszi
2015. jan. 21. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éves koromba vették ki.Nem nagyon szeretném részletezni, nekem szörnyű élmény volt, nagyon fájt a műtét is és utána a lábadozás is rettenetes volt. Azóta többször is fáj és érzem, mintha lenne mandulám, de csak a helye fáj. Nekem nagyon beteg volt már a mandulám azért kellett kivenni, gyulladt volt és ezért az érzéstelenítő sem nagyon hatott. Csak akkor vetesd ki, ha probléma van vele. 27N
2015. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem altatással történt,semmire sem elékszek. Utána pár hétig hajolás,erőltetés nem szabad
2015. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Én 32 éves koromban estem át mandulaműtéten. Gondosan, alaposan érzéstelenítették, végig ébren voltam, nem altatásban történt. Egyáltalán nem fájt, semmit nem éreztem belőle. Nem sajnálták tőlem a Lidocaint. A nagyon vérző részeket elégették, ebből sem éreztem semmit. De a műtét vége után kb. 2 órával, mikor elmúlt a Lidocain hatása, akkor bizony rettenetesen elkezdett fájni. A műtét napján beszélni és enni tilos volt. Kaptam teát, csillagokat láttam minden egyes nyelésnél. A műtét másnapján kaptunk ilyen bébipapi jellegű ételt, teába áztatott kekszet, babapiskótát. Étkezések előtt mindig kaptunk fájdalomcsillapítót, hogy tudjunk nyelni. De bizony ennek ellenére megszenvedtünk minden falatért. A kérdésedre még annyit, hogy ha gyakran begyullad a mandula, sokszor vagy lázas beteg miatta, akkor ki kell venni. Nekem csomókban hullott a hajam, fájtak az ízületeim, folyt a genny a mandulákból, később pedig a szívet is megtámadhatja egy vacak mandula. Ilyenkor ki kell venni! És a műtét után már nem fáj.
2015. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!