Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha fürdés után nyitott ablakná...

Ha fürdés után nyitott ablaknál ültem meztelenül a szobában fél-1 órát, lehetek beteg?

Figyelt kérdés
Kérlek a kérdésre válaszoljatok!
2015. jan. 22. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán!

Én egyszer törölközőbe betekert vizes hajjal kihajoltam az ablakon elszívni egy fél cigit, és olyan homloküreg-arcüreggyulladást kaptam, hogy 1 hétig nyomtam az ágyat.

Nyilván függ attól, mennyire vagy fogékony a betegségre, de pár perc is elég egy kiadós megfázáshoz.

2015. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz.
2015. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, a hidegtől nem leszel beteg. Kell ahhoz valami baci, vírus is. De ne félj, itt az influenzaszezon úgyis. De ha 40 fokos lázzal szenvedsz otthon, majd újraértékeled a dolgozat vs. betegség kérdést. :D
2015. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előferdülhet, hogy megfázol.
2015. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószinüleg jól megfázol.

Ennyi erővel meztelen is járkálhattál volna az udvaron, és az hatásosabb is .

2015. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könnyebben megfázhatsz ha még vizes maradtál. Én egyszer hasonlóan fáztam meg amikor enyhén vizes hajjal és egy pulóverrel magamon de alul jóformán semmi nem volt rajtam csak egy bugyi és úgy mentem ki az autómhoz valamiért, és jobbára csak egy perc volt az egész, és persze kint ilyen 0-2 fok körül lehetett rá 2 nappal később olyan szinten megfáztam hogy 3 napig ki sem bírtam kelni az ágyamból, a párom persze mondogatta hogy igen, megérdemlem ha ennyi eszem van hogy enyhén vizesen egy szál bugyiba és egy vékony pulcsiba megyek ki még ha csak 10 másodpercre akkor is nagyon meglehet ám fázni. Szerencsére alul nem fáztam fel de kb másfél hétig köhögtem meg tüsszögtem, 2 napig volt lázam is a párom mindig járt hozzám ápolni meg hozott, ezt azt, főzött is rám, csak mert külön élünk mindketten a szüleinknél és ugye én dolgozni sem mehettem 2 hétig mert sajnos olyan helyen dolgozom ahol betegen nem lehetek 1 hétre írt ki az orvosom de a melóhelyemen az ottani orvos még 1 hétre hazaküldött mert aki táppénzről megy vissza dolgozni akárhogy is de kell mennie az ottani orvoshoz engedélyért mivel meg kell győződnie arról mennyire fertőző a dolog meg minden, elég nagy a szigor nálunk, de jogos is persze.


Persze ettől még nem feltétlen fázhatsz meg, mert például volt olyan hogy 3 éve fogadásból kb -5 fokba kellett futnom teljesen meztelenül csak egy cipő és zokni lehetett rajtam mindössze 5 percig eléggé átfagytam akkor de hát fogadást vesztettem, vállalnom kellett és akkor utána egyáltalán nem volt semmi bajom, pedig nem is kúráltam magam utána hogy megelőzzem meg semmi.

Meg egyszer nyáron megesett hogy egy vihar miatt nagyon csúnyán eláztam, jobbára csak egy vékony egybe ruha volt rajtam, semmi extra és nagyon vizesen amikor kint még át voltam azért melegedve mentem le a mindössze 10 fokos pincébe még a nagybátyáméknál és akkor mondta hogy azonnal menjek ki, öltözzek át, száradjak meg és aztán lemehetek és akkor sem fáztam meg szerencsére.

De volt már olyan hogy tavaly amikor nagyon hideg volt éjjel én meg kimentem a teraszra egy szál fürdőköntösbe cigizni 3 percre, na attól sem lett bajom.

2015. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!