Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fenilketonuria, PKU? Vannak...

Fenilketonuria, PKU? Vannak itt fenilketonuriások, vagy hozzátartozók, akik részletesen, pontosan ismerik a PKU-s étrendet? Van honlap, ahol tökéletesen részletesen le van írva a diétájuk?

Figyelt kérdés

Szigorú vegán étrendet kell tartaniuk, ha jól tudom. Nagyjából tudom, hogy mit nem ehetnek a PKU-sok, de van néhány kérdésem. Pl: gomba, gesztenye, avokádó? Gombából is van több fajta... van, amelyiket ehetik, másokat pedig esetleg nem?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2015. jan. 28. 12:54
 1/5 KissErika dietetikus válasza:

Ha PKU-ról van szó szívesen segítek! Kiss Erika

[link]

2015. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen segítek én is a pku-s diéta kialakításában :) Bár, Kiss Erika a mester, hiszen ő tanítja :D


Tudtommal nincs fent olyan étlap, ami elfogadható lenne minden pku-s számára, hiszen a tolerancia függvénye a bevitel, így egyiknek belefér, másiknak nem.

Amit nagyon tudok ajánlani, mert sok bevált, jól kiszámolt recept van fent az éppen Erika blogja:

[link]

Illetve az évente többször is megrendezésre kerülő sütőstúdiók is olyan programok, amik nagyban segítenek a megfelelő konyhai dolgok, az újabb termékek megismerésében.


Az általad említettek:

- gomba. Igaz, fehérje tartalma magas, de a szervezet nem képes lebontani, így szabadon fogyasztható, pl rántva (fehérjeszegény liszt, fehérjeszegény tojáspótló, fehérjeszegény zsemlemorzsa! ;) ), párolva, sütve,

DE!! feldolgozott formában már számolni kell!!

- gesztenye. Számolással beilleszthető. A különböző márkájú gesztenyepüréknek eltérő a fehérjetartalma!, tehát érdemes végig bogarászni, hogy melyik a legalacsonyabb.

- avokádó. A fehérje tartalma magas, így talán célszerűbb másik gyümölcsöt használni helyette, de g-ra le kell mérni, kiszámolni és ha belefér, akkor nyugodtan.


Nagyon fontos, hogy vannak édesítőszerek, melyek fenilé bomlanak le! Ezekről biztos szó eset a diabetikussal való konzultáción, tehát minden egyes esetben el kell olvasni az összetevőket is a dobozokon ;)


Amennyiben szeretnéd szívesen megosztom veled, hogy nálunk mi megy reggelire, ebédre, vacsira :)

2015. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, igazán köszönöm!
2015. jan. 30. 12:29
 4/5 KissErika dietetikus válasza:
Nem vagyok nagyon jártas ezen a fórumon, csak én vagyok vak hogy nem látom ki kicsoda, vagy ez itt anoním módon megy??
2015. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Erika! Úgy tudom, hogy ezen a felületen a felhasználóknak van választási lehetősége: vannak, akik saját névvel, mások a maguk által választott becenévvel, megint mások anonim módon írnak. Ezen opciók közül - azt hiszem - regisztráció után is lehet választani, tehát, ha valaki beállította például, hogy rejtett legyen a neve, később megváltoztathatja azt és nyilvánossá teheti - és fordítva.
2015. febr. 2. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!