Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lett magas vérnyomásom?

Mitől lett magas vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Hetek óta tartó fejfájással mentem orvoshoz, kiderült nagyon magas a vérnyomásom. Most méregetem minden nap, a jövő héten kell visszamennem az orvoshoz. Nem értem mitől lett hirtelen csak úgy magas a vérnyomásom, mindig is alacsony volt, most meg közel a 40 éves korhoz egyszer csak megugrik. Olvasgattam a neten, de semmi okosat nem találtam mivel lehetne most házilag is csökkenteni, ugyanis nálam egyik rizikótényező sem áll fenn.

Nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos, egészségesen táplálkozom, nem használok sok sót, mozgok, tornázok, hát akkor mi van?

Ja stressz az annyi ér, mint eddig is, de nyugodt fajta vagyok, nem szoktam felkapni a vizet. Vagy mindez befele dolgozott, és azért lett tartósan magas a vérnyomásom? Korral jár?

Tudtok nekem tanácsot adni, min változtassak, mit egyek, igyak, hogy javuljon ez az állapot, a fejem nagyon fáj minden nap, az orvos úgyis csak vérnyomáscsökkentőt fog felírni, mert az életmódváltoztatást már elmondta, de hát nekem nincs min változtatni!

Köszönöm ha tudtok tanácsolni valamit!



2015. jan. 28. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A kálium, fokhagyma- galagonya tabletta csökkenti a vérnyomást, a citromfű tea, B vitamin komplesz is. Napi sporttal szintén tudod korrigálni az értékét a vérnyomásnak. Vese irányában is kellene vizsgálni.
2015. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mérést csináld lekiismeretesen ,pontosan írd fel,főleg a reggeli ,ébredés utáni mérés a lényeges.Végezd szabályosan a mérést.Az orvos meg fogja mondani ,mi a véleménye,majd akkor ráérünk tanácsokat adni.

Ugyanezekkel a körülményekkel nekem is kb. ugyanennyi évesen lett magas,sajnos gyógyszert szedek,de még mindig nem tudom elfogadni.

2015. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi volt az orvosnál a nagyon magas vérnyomásod és otthon mennyiket mérsz reggel és este?
2015. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Az orvosnál mért vérnyomás 160/90 volt, otthon is hasonlókat mérek, 140 alá még egyszer sem ment.

Tudom hogy van ettől magasabb is, de ez nekem azért döbbenet, mert egy 50 kg-os 163 cm-es nő vagyok és világéletemben 90/60 100/60 volt a vérnyomásom, kifejezetten alacsony. Ez a mostani vérnyomás az én szervezetemnek most igencsak szokatlan és megterhelő.

2015. jan. 28. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg kell várnunk a mérések eredményét ,addig nem érdemes találgatni.Ha fennáll a probléma,próbálj meg a dokitól (nem szívesen engedik)24 órás mérést kérni.Ez a legprecízebb és olyan időpontokban is mér ,amikor te nem tudod ezt megtenni.
2015. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem lehet,hogy történt valami nagyobb változás/trauma az életedben? én még nem lennék kétségbeesve, várj egy picit. amúgy nekem a fronttól kb egy hete fáj a fejem...

esetleg nem szedsz valamilyen hormonális gyógyszert? mert nekem pl a fogamzásgátló abbahagyása után egyből normális lett.. +szedek c-vitamint és halolaj kapszulát.

2015. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Traumám nem történt, stressz az mindenapos, mint bárki másnál. Fogamzásgátlót azt szedek, de az orvos szerint az nem okoz ilyen tüneteket.

Látjátok a kérdésem melletti hirdetést? Elolvastam. Mi a véleményetek erről? Ennyire félnem kell a vérnyomáscsökkentő gyógyszerektől?

2015. jan. 30. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:
az enyém sem mondta, nekik ez nem érdekük :) egy próbát megérhetne nálad is, hátha..csak teszt szintjén,hogy kizárhasd. egyből nem ugranék bele vérnyomáscsökkentő szedésébe, mert leht,hogy simán visszaáll,ha valamin változtatsz. esetleg csináltass egy teljes laborképet.
2015. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vérnyomáscsökkentő gyógyszereket nyugodtan szedjed, már nagyon korszerűek is vannak forgalomban. Fiatal koromban nekem is kellett szedjek, mert egy nagy trauma ért. Pár évig szedtem, azután sok év kimaradt. Most már megint kell a gyógyszer. A fogamzásgátló sajnos arra érzékenyeknél felviszi a vérnyomást, és neurotikus tüneteket is okozhat.
2015. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!