Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt akinek lézeres mandula...

Van itt akinek lézeres mandulaműtétje volt?

Figyelt kérdés

Nekem az lesz és nagyon félek tőle, esetleg akinek már volt ilyen, megköszönném ha elmesélné.

Meg az altatás maga is érdekel, és hogy utána milyen.


2015. jan. 29. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:
*olyan
2015. jan. 29. 16:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 24 éves koromban volt, vedd bulinak a dolgot, belőnek és alszol egy jót. :) Mindenkinek máshogy zajlik le az altatás, van aki minidig rosszul van tőle. Én nekem soha semmi bajom nem volt tőle. Utána jó csúnya fehéres hártyás lesz a szádban a mandula helye, majd szép lassan szép lesz. (Nekem ilyen gennyedző hólyagos volt) 10 napig nem szabad megerőltetni magad. Én 11. nap Horvátországba mentem nyaralni, ahol elhibáztam a dolgot, nem kellett volna szexelnem, így az ottani kórházba vittek be. Ha el kezdene vérezni utána, elektrocaució(ha jól emlékszem valami ilyesmi) elektromos árammal sütik ki, forrasztják össze. Ott nem volt idő érzéstelenítésre, semmire. Vicces volt, hogy előtte kellett keresni egy horvát körzeti orvost és beutalót kérni, hogy a problémámhoz nem elég a ragtapasz, mert nem fogadtak a kórházban. Azért ott is vannak érdekességek. 8 óra alatt jutottam kórházba, hazafele megint kellett menni itthoni kórházba, mert megint elszakadt a seb. Itthoni kórházban még szappan is volt a mosdóban. Lehet szidni a magyar egészségügyet, de előtte érdemes Balkánon is körülnézni. Szóval utána egy hónapig óvatosan, még a wc-n se erőlködj. Régi módszernél nem voltak ilyen problémák.
2015. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

És neked lézerrel szedték ki?

Én magánkórházban leszek műtve, úgyhogy az ellátás és a körülmények miatt nem aggódom.

Úgy tudom ,hogy a lézeres mandulaműtét után nincs vérzés és gyorsabban is gyógyul, és felszakadni se tud nagyon mi, de azért mégis félek tőle, főleg az altatástól, nemhogy felébredjek vagy valami halálfélelem vegyen körül

2015. jan. 30. 12:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden szempontból biztonságosabb a lézeres, régen hurkolták vágták, varrták. Mamám mesélte, hogy érzéstelenítés az volt, hogy egy pofon jobbról egy pofon balról, ha hiszti volt. :)Régi szép idők.

Műtét után viszont gyakoribb lett ezzel az, hogy valakinek vissza kell mennie, mert picit vérzik.

Rutin műtét, felesleges magánkórház. Kivéve, ha sürgős. Engem egy hónapon belül műtöttek is. Én sajnáltam rá a pénzt, meg nem baj, ha 5-öt műt egy nap az orvos, inkább neki egy húszas, mint magánkórházban szerintem ezért kb. 300.000-et fizetni altatással.

2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sürgős, és csak ilyen helyeken végzik a lézeressel, és nekem megér annyit , hogy minden rendbe legyen és időben helyre jöjjek:)
2015. jan. 30. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Én jól kijöttem a nővérekkel, kérj vicces tablettát utána is. Élvezd az altatást, megéri kipróbálni, nem lehet meghalni anélkül, hogy ne próbáld ki. Bocsi a morbid humorért :D
2015. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

mi az a vicces tabletta?:D:O

Hát, nem pont most és pont így akartam kipróbálni az altatást, de ha már muszáj akkor végülis hátha nem lesz rossz és csak alszom egy jót.

Úgyis problémáim vannak az elalvással, hát most hátha nem forgolódom órákat a műtőasztalon:D

2015. febr. 1. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Sima nyugtató, nem vicces, csak a placebótól nem akartak szerintem megfosztani :) Lehet kunyerálni altatót, egy éjszakát bent maradsz. Gondolom én... vicces lesz meglátod.
2015. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia !

Szeretném megkérdezni, hogy mikor és hol lesz a műtét. Túl vagy e már rajta? Én a kislányomat vinném orrmandula műtétre. De nem tudom , hogy jobb e ha lézeres vagy sem. Én is a lézeresre szavaznék csak nem tudom hol van jó orvos.

Köszi

2015. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!