Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet? Elmenjek orvoshoz...

Ez mi lehet? Elmenjek orvoshoz? Mit ajánlotok? Akinek asztmája van leírná milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában sokat futunk tesin. És már volt párszor olyan, hogy légszomjam volt, és köhögtem. Tsztára befeszült mindenem, és bizsergett a kezem. Szerintetek ez valami asztma, vagy nem? Sápadt lettem. Egész órán futottunk, és én kb 15 percnél lettem nagyon rosszul. Ez mi lehet?Vettem már vény nélkül kapható pipát. Ami szokott használni. Elmenjek orvoshoz? A gyors válaszokat előre köszönöm :)



2015. jan. 29. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én nem vagyok asztmás,de a te tüneteid szerintem egyáltalán nem normálisak,egy kivizsgálás nem ártana.
2015. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen...kifogom :) köszi jöhetnek még válaszok
2015. jan. 29. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy asztma, már SZERINTEM az nem alakul csak úgy - huss - ki!

Lehet gyorsan futottál és ez lehetett a probléma. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, de nem árt ha orvos is lát.

2015. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát ez nem csak úgy kialakult...egyszer volt egy súlyos rohamom (3 éve), az is fulladásos volt, és az éjszaka közepén. Ez mindig is volt...csak most hogy nagyobb lettem, kezd érdekelni minket mi is lehet, és az orvosok NEM MONDANAK SEMMI! "vagy asztma vagy allergia" "vagy epilepszia vagy csak terhelés" AKKOR MOST MI? :/ :d
2015. febr. 1. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Terhelés után, egy pulzoximéterrel meg kellene mérni a vér-oxigén szintedet. Ha 92 nél alacsonyabb a szaturációd, akkor az a kéz bizsergés és sápadtság már a cianózis tünete. Én a helyedben mindenféleképpen elmennék egy terheléses vizsgálatra. Ha bebizonyosodik, hogy nem bírod a terhelést, akkor előfordulhat, hogy felkell mentsenek a testnevelés óra látogatásának a kötelezettsége alól.
2015. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!