Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikbetegségnek nevezhető?...

Ez pánikbetegségnek nevezhető? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A barátnőm (14 éves) és november eleje óta szúr a mellkasa.De szinte minden este elő jön neki ez a dolog,suliban is szokott panaszkodni. Életvidám,kedves,és segítőkész,szinte mindig mosolyog. Mondta ,hogy vannak magánügyi problémái ezért nem is faggattam. Volt már kardiológián,orvosnál de sehol se találták meg a bajt. Szúrni szokott a mellkasa körül (inkább bal oldalon) ,nehezen kap olyankor levegőt amikor nagyon fáj neki. Segíteni szeretnék neki valahogy!

2015. jan. 30. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elkepzelheto hogy az idegesseg miatt szerintem, ha az orvosok nem mondtak semmit. De nagyon kedves toled, hogy igy akarsz neki segiteni. Legyel ott neki mindig, te is mondj el neki mindent, akkor talan o is nyiltabb lesz, ha erzi, hogy bizhat benned. :)
2015. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, pedig csak a tapasztalatomat írom le. Nekem is ugyanezek a tünetek voltak, 8 évig hittem, hogy pánikbeteg vagyok, mikor kiderült, hogy epekövem van és az képes így kisugározni. Gondoltam rá akkor, de végül magánklinikára kellett mennem, mert mivel fiatal vagyok, ezért képtelenség. Végül volt pszichiáter elé tettem a "pánikbetegségemet", 30 egy centis epekövet. Ne fogadj el pszichiátriai szereket, sokan akik azok, azt mondják, hogy ugyanúgy van, csak elfelejtik. Magyarán előtte nézz körbe a kórteremben, mindegyik zombi. Szóval esélyesebb, hogy fizikai ok okozza. Ha nem vagy félős, sem fóbiás, akkor meg pláne.

Mindenesetre fontos, legyen az pánikbetegség, adok rá 2% esélyt, nem szabad fujtatni, megnövekszik az oxigénszint a vérben, szédülés, komolyabb baj jelentkezik. Tudom ez olyan, mintha összeroppanna a mellkasod, szúrna. Tüdőröntgen is kimutatja a szívinfarktust. Nem a szívvel van a baj. Kérdezték, hogy volt halálfélelmem? Erre mondtam azt, hogy a fájdalomküszöb maximumát éreztem. Ez már elég volt a diagnózishoz. Fel kéne akasztani egy két orvost, aki máshogy gondolja, az szenvedjen úgy majd 10 évig, mint én. Vérvizsgálat enyhe májfunkciós eltérést mutatott, erre az orvos mondta, hogy nem is meri mondani egy pánikbetegnek(gúnyosan). Belgyógyászaton is szemetek és keverik a hipochondriát a pánikbetegséggel. A megfejtés az az volt, hogy az epehólyag a kövektől már a májba belefúródott. Szóval magadnak kell diagnosztizálni magad, még biztos léteznek más okok is. Egyből minden pszichoszomatikus, lelki eredetű. (nem tudom hol van ez a szerv, lélek..., de lenézik az orvosok a pszichológusokat is)

2015. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkabb az idegesseg
2015. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.:) !
2015. jan. 30. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!