Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Bipoláris zavar az már...

A Bipoláris zavar az már nevezhető tudathasadásnak, vagy lehet belőle az? Illetve jár olyasmi tünetekkel?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam a mánia pszichózisig tud fokozódni, és akkor bizony sokszor nem emlékszem, mit csináltam, merre jártam, stb...sokszor nyomozok magam után és csak utólag áll össze a kép, vagy utólag sem. Ha pszichotikus állapotba szoktál kerülni, akkor lehet tudathasadásod.
2015. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Könyvekből úgy tudom, hogy az esetek többségében nem jellemző és jól elkülönül a pszichózis és a bipoláris zavar. Természetesen nem zárható ki amit #1 írt, nem vagyok szakember csak tanultam róla.
2015. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden ember bipoláris. Ha az "egyszer fent, egyszer lent" állapot szélsőségekig fokozódik,x ideig fennáll visszatérően, akkor kap az ember ilyen diagnózist. Nem társul mellé "automatikusan" tudathasadás, az egy másik kórkép. Persze fennállhat ez a variáció is, semmi sem kizárt :)
2015. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tudathasadás teljesen más mentális zavar,mint a bipoláris.Még ha ki is esik a mániás részben,hogy mit csináltál,mert annyira feldobott állapotban voltál,az akkor sem tudathasadás.De gondolom,ha tisztában vagy azzal,hogy bipoláris zavarod van,akkor kezelnek is vele,tehát ha tudathasadásos tüneteid lennének,akkor azt észrevennék,nem?De alapvetően nem következik egymásból a két zavar,de gondolom,bármi előfordulhat.
2015. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!