Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudok csinálni, ha az...

Mit tudok csinálni, ha az orvosszakértői szakvélemény szerint 35%-ot kaptam tavaly februárban, de a piszchiátrián a doktornő úgy vélekedett, hogy nem tart munkaképesnek?

Figyelt kérdés

2003-ban lettem beteg először, azelőtt csak egyszer-kétszer fordul elő olyan, hogy utazás közben (vonaton) nem éreztem jól magam.

Ez betegség úgy alakult ki, hogy egyik éjszaka felébredtem és ezután nem tudtam visszaaludni. Hányingerem is volt, de nem kellett hánynom, viszont zajra jött elő ez és csendre elmúlt. Aznap reggelig már alig aludtam, majd nappal is ugyanezt a helyzetet éreztem otthon. A következő éjszaka sem tudtam aludni, a családom sem értette, hogy miért kezdtem éjszaka mosogatni és zenét hallgatni. Aztán hajnalban sikerült egy keveset aludnom. Délelőtt már elmentem az orvoshoz is, majd ott kaptam gyomorrontásra gyógyszert is, ami természetesen nem használt, mivel nem volt ilyen bajom. Aztán kaptam elsőnek több különböző gyógyszereket, amiknek hatására teljesen megváltozott a viselkedésem.

Nyáron a Szent János kórház piszichiátriai osztályán feküdtem egy hónapig, aztán két hétig. Ott már másfajta gyógyszereket kaptam, majd ősszel a Gyámhivatal ideiglenes gondnokot rendelt ki számomra. 2004 februárjában 100%-ot kaptam az Orvosszakértői intézettől, majd 2005-ben is megkaptam ezt. 2006-ban a bíróság felmentett a gondnokság alól. 2008-ban 56%-ot kaptam, majd 2011-ben is, viszont 2014-ben már csak 35%-ot. Sajnos ezzel a 35%-kal már nem kaphatok-mostani nevén rendszeres szociális segélyt. Alkalmi munkát vállaltam egy cégnél, de kiderült, hogy ezentúl csak vállalkozásban lehet ezt csinálni, tehát akkor adnak feladatot, ha számlát tudok róla írni.

Közmunkát nem tudok vállalni fizikai állapotom miatt, illetve utazni nem igazán tudok a rám törő rosszullétek miatt. Ezek a rosszullét féle érzések már nem csak utazás közben, hanem idegen helyeken is előjönnek, Pl: hivatalos helyeket, orvosi rendelőben.

Igényeltem önkormányzati segélyt, de ez csak egyszeri alkalom.

Korábban kaptam lakhatási támogatást is, de ez márciustól megszűnik.

Milyen tanácsokat tudnátok adni? Csak komoly válaszokat szeretnék kérni!



#szociális #segély #leszázalékolás #rokkantsági járadék #lakahatási #piszichiátria #önkormányzati segély
2015. febr. 6. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Fellebbezést nyújts be! Ha ilyen állapotban vagy, akkor kérd a pszichiátered segítségét, aki ismeri a betegségedet.
2015. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A 2-od fokú orvosszakértői vizsgáltat 2014 februárjában volt Debrecenben, ott kaptam 35 %-ot, a rendszeres szociális segélyt 2013 szeptemberében kaptam utoljára, amikor 1. fokok kaptam 35%-ot.

Közben elköltöztem Pestről, így másik orvoshoz tartozom már. Köszönöm a választ!

2015. febr. 7. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudsz mást tenni, minthogy az orvosi szakvéleményeiddel újra beadod a kérelmed. Azonban felhívnám a figyelmed arra, hogy rendszeres szociális segély már nem létezik.

Rehab. ellátott, vagy rokkantsági ellátott lehetsz, ha megítélik. Ehhez maximum 60%-os lehet az egészségi állapotod, és munkaviszonyt is fel kell mutatnod. Ha ezt nem adják meg, akkor egy út marad, az önkormányzattól igényelhető aktív korúak ellátása. Ehhez viszont regisztráltatnod kell magad álláskeresőként, és bármikor kiközvetíthetnek munkára, akár közmunkára is.

2015. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg felháborító hogy lehet 56% után 35-el kiszúrni az ember szemét?

Ez is biztos politikai megrendelés, hogy kiadásokat csökkentsenek. Vagy a vizsgáló orvos volt ennyire közömbös?

Esetleg már nem annyira panaszkodtál?

Én is mondtam a vizsgáló orvosnak hogy a szociális fóbiám miatt képtelen vagyok emberek között dolgozni, nagyon idegesít, szorongok, emiatt romlott le a memóriám, a figyelmem. plusz egyéb mozgásszervi gondok(nem óriási azért) és kaptam 19%-ot...

Még jó hogy az ember 40% után kap lehetőséget védett munkahelyen dolgozni akár otthonra adott munkát megcsinálni...


Ne hagyd magad! Lépj kapcsolatba az valami tv-s műsorvezetővel(fókusz, tények) akár arc nélkül is, legalább nyomás nehezedik ezekre a hivatalokra, hogy ne könnyelműsködjenek, illetve a szabályhozók se hozzanak ilyen fasiszta értékelési szabályokat!


Létre kéne hozni a facebookon is egy ilyen érdek érvényesítő csoportot, mert egyedül gyengék vagyunk! Össze kellene fogni.


Sok sikert kívánok és írd le a fejleményeket majd.

2015. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!