Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kellene merjem folyamatosan a...

Kellene merjem folyamatosan a vernyomasom ha magas?

Figyelt kérdés

Sziasztok

16 eves vagyok es 3 eve magas a vernyomasom

Iskolai vizsgalaton kuldtek el orvoshoz 148/90 el ,azota szedek gyogyszert.1 eve sulyzoa edzessel kezdtem foglalkozni ,nem hasznalok semmi olyant amitol megnone a vernyomas se porgetok se kreatin se koffein.Nem eszek sosat,pihenek eleget,nem stresszelek,napi 3-4 l-t iszok es ehhez kepest az orvosnal mikor visszamentem 165/100 volt.Nemtudom mi lehet az oka.Lehetnek komoly kovetkezmenyei?kellene merjem rendszeresen?fokhagymat es omega 3 at hasznalok a vernyomas csokkenese remenyeben es az erfalak vedelme erdekeben:)



2015. febr. 11. 19:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja es semmi tulsuly nincs rajtam:)
2015. febr. 11. 19:49
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem dohanyzom es soha sem fogyasztok alkoholt
2015. febr. 11. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
A mérésnek önmagában nincs jelentősége Én inkább azt a 4 l folyadékot sokallom. Attól is felmegy a vérnyomás. Cukrod?
2015. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nemtudok:/

Napi 160g feherjet es 400g szenhidratot eszek ez kozrejatszik?

2015. febr. 11. 19:57
 5/7 A kérdező kommentje:
*nemtudom
2015. febr. 11. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet a súlyzózást abba kellene hagyni. Vérnyomásodat mér legalább egy hétig reggel és este, írd fel és mutasd meg a háziorvosnak. Ha otthon is magas, nemcsak amikor az orvos méri, akkor lehet másik gyógyszer kell.
2015. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 futár 1 ***** válasza:
Nem ártana ha mérnéd folyamatosan,akár több hétig is. Ha lehet naponta háromszor. A gyógyszertárban vagy az orvosnál kaphatsz vérnyomás naplót az leírja mikor kell mérni. Utána orvos! A 24 órás vérnyomásmérő tudna még jó értékeket mutatni,de azt csak orvos rakathatja fel!
2015. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!