Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tisztelt KRÓNIKUS arcüreggyull...

Tisztelt KRÓNIKUS arcüreggyulladásban szenvedők! Milyen módszereket/gyógyszereket használtok az arcüreg tisztítására, hogy a váladék leinduljon?

Figyelt kérdés
Krónikus arcüreggyulladásban szenvedek már kb 10 éve, sok mindent kipróbáltam már külföldi orvosságoktól kezdve egészen a természetgyógyászati készítményekig, sajnos nem sok sikerrel. Körülbelül 16 évesen többször öblítették az arcüregem, eltávolították a polipokat, valamint egy cisztát az arcüregemből. További utókezelések segítségével az elmúlt pár évben nem újult ki, köszönhető ez többek között annak, hogy a legkisebb megfázással is szaladtam a dokihoz megelőzés céljából. Azonban nemrég szintén megfáztam, s mikor visszamentem a dokihoz a röntgenfelvételem arc- és homloküreg gyulladást is mutatott, érzem is, hogy borzasztóan fáj a fejem, főképp mikor lehajolok, a homlok és a bal arcüreg résznél. A legnagyobb problémám mindig is az volt, hogy magától nem indul le a váladék, most is nem dugul az orrom (bár használok orrsprayt), de váladék sem az orron sem pedig hátrafelé a garat fele nem távozik. A kérdésem az lenne , hogy milyen módszerekekkel/gyógyszerekkel érhetném el, hogy ez a folyamat meginduljon? Inhalálni félek, mert hallottam olyat, hogy ez a váladék- idézem- „besülhet”?

#arcüreg-gyulladás #krónikus arcüreggyulladás
2015. febr. 12. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hidratálni kell az egész szervezetet, hogy ne tartsa vissza a folyadékot. Infralámpás helyi melegítés, inhalálás forró kakukkfüves főzet fölött naponta többször és rendszeres orrcsepp használat a melléküregek átszellőzésének biztosításához.
2015. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

melegítés (forró/ meleg só) infralámpa

nekem gőzölés szokott

plusz viccesde az orrszi porszi is


nekem most influenza után beinduét de durva dolgok is jönnek, pedig nem inhalláltam..tényleg olyan, mintha bezsáradt váladék jönne onnan, nagyon sűrű, darabos, néha dugó szerű(sejtes, és véres )

2015. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ebben szenvedek,sajnos minden évben előjön 18 éves korom óta akkor szúrták fel elöször az arcüregem.

infralámpázás,antibiotkium,orrspray,kamillával gőzölés, ,bioparox ezek hatásosak nekem .

2015. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nálam az a probláma, hogy tele van rakódva, viszont semmilyen módon nem távozik a váladék, sőt még az orrcseppet is elnyeli az arcüregem (ha lehet ilyet mondani :D ), s ti akkor inhaláltok, meg használjátok az infralámpát mikor akkut időszakban vagytok??? Biztos , hogy jót tesz az??!!


A 2. válaszolónak ajánlanám a Gelomyrtol forte nevű kapszulát, ami oldja a váladékot, én is használom már kb 1,5 éve, bár én attól tartok, hogy már immunis vagyok rá :)

2015. febr. 12. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sós vizet szoktam felszippantani és van színterápiás Bioptron lámpám, ha begyullad az arc/homloküregem, akkor kék színnel lámpázok 6-6 percet naponta kétszer pár napig.
2015. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia,jobb mar? Nekem detto ez van.....mar 5 percet s tudok kimenni ,mert azonnal faj az arcuregem. De borzaszto fajdalom,orr ful gegeszeten se csinalnak semmit,csak orrsprayt kapok.... :((
2015. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ez van sajnos....

Én (ahogy ennek utánaolvastam), saját magamnak

oldom meg ezt a problémát, mert ez tényleg nagyon összetett.

A lényeg, hogy a járatokat szabaddá tedd. Az orrcseppet sosem ajánlanám, mert nagyon szárít.... Egyáltalán nem viszi előre a gyógyulást. Nekem (mint kiderítettem, )

az orrsövényferdülésem is rásegít, emiatt is kialakulhat ilyen. De számomra kettős oka volt, főképp a fogaim gyulladása. Hát most ezen az úton járok előre.

Mostmár sokkal kevesebbszer gyullad be az arcüregem, mert eltávolítottak 2 rossz fogat. (még van...és , amíg van, addig nem lesz teljesen jó) .

Az orrsövényferdülést pedig műtéttel (rutinműtét...)lehet kezelni, ami ezesetben nagyon fontos!! (ez még nem történt meg, de hamarosan mindenképp)

Így minden olyan lehetőséget kiszűrünk, ami miatt bent marad a váladék.

2015. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja..... és, amíg fáj, addig Cataflam!!!!
2015. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!