Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy tüdőgyulladás?

Lehetséges, hogy tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy 2 héttel ezelőtt elkaptam az influenzát, és lebetegedtem és 1 hétig feküdtem. Lázam volt meg minden, már jól vagyok de a nagymamám elkapta tőlem. 1 hete beteg köhög, lázas és fáj a mellkasa. Nagyon félek remélem nem tüdőgyulladás. Nem akarja, hogy kihívjam az ügyeletet, mert akkor kórházba vinnék, és azzal sajnos nincsenek jó tapasztalatai. De valamit tennem kell, mit tehetnék? Van valami bevált gyógyszer tüdőgyulladás ellen? Vagy muszáj orvosnak látnia? Addig is mit tehetek érte?

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm



2015. febr. 14. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Muszáj orvosnak látnia. Amit addig tehetsz: lázcsillapítás, méz, fokhagyma, óvatos szellőztetések, ágynemű-csere, megfelelő folyadék-pótlás. Antibiotikumot valószínűleg fognak neki felírni, azon kívül magne+b6 vitamint, c vitamint és cinket is érdemes lehet szednie. Győzd meg, hogy menjen orvoshoz, kísérd el vagy hívd ki az ügyeletet.
2015. febr. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Wjanlott lenne az orvos,mert lehet szovodmenye a tudogyulladasnak,mar ha az egyaltalan. Addig vitaminokat adj neki,sok folyadekot
2015. febr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hörghurut is, és ha tüdőgyulladás, azzal sem biztos, hogy kórházba viszik, kap gyógyszert, ha idejében elkezdik kezelni, győzd meg őt erről és mielőbb hívd ki az orvost.
2015. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a nagyi rossz általános állapotban van, vagy csak nagyon idős, a pneumonia könnyen megölheti.

Ilyen kérdésben nincs olyan, hogy nem akarok, a 8 éves gyerek sem akar orvoshoz menni, védőoltást kapni stb, de az intelligencia muszáj hogy a makacsság fölé kerekedjen.

Nem viszik feltétlenül kórházba, csak akkor ha rossz ált. állapotban van. Háziorvoshoz minimum kötelező elmenni, és majd eldönti. Ez a tipikus esete annak, amikor a beteg vár, majd túl későn beesnek a kórházba, hozzátartozó meghal, és utána az egészségügy meg az orvos a hülye.

2015. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát sok jó tapasztalatom nincsen ezügyben, de a hallomásokból úgy tudom, hogy az öregebbeket a tüdőgyulladás elviszi. az pedig a sok fekvéstől, izzadástól is lehet. próbálj neki sok vitamint adni, gyümölcsben vagy bármiben, szellőztessetek, ne feküdjön a nap 24 órájában végig.
2015. febr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!