Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikortól számít valaki gyógysz...

Mikortól számít valaki gyógyszerfüggőnek? Van, hogy valaki szellemileg függ rá valamire?

Figyelt kérdés

A saját példámat tudom hozni. Már nem is tudom mióta, talán általános iskola 6. osztálya környékén kezdtem el először fájdalomcsillapítókat szedni. Nem rendszeresen, hanem akkor még csak ha már nagyon fájt a fejem. Semmi másra. Aztán 14 évesen elkezdtem sűrűbben fájdalomcsillapítókhoz nyúlni menstruációs görcsök, fejfájás, hasfájás miatt, aztán nem sokkal később a térdfájásomra is szedtem már valamit, ami épp volt itthon, mert sokszor aludni sem bírtam a fájdalomtól.

17 éves korom körül kezdődtek a migrénes fejfájásaim, amikre kezdetben próbáltam nem szedni semmit, aztán már muszáj volt, mert hánytam miatta. Viszont egyre több szemet kellett bevennem egy újabb fejfájáskor, hogy hasson, ezért jobb esetben megpróbáltam nem szedni semmit, vagy erősebb gyógyszert hozattam.

19 éves koromban kiderült, hogy az összes eddig szedett fájdalomcsillapítóra allergiás lettem..

A dokim ez után cataflam-ot írt, mert azt még szedhetek. Viszont azóta, hogy saját gyógyszerem van (nem az egész családé, hanem csak az enyém), nem vagyok képes elmenni sehová úgy, hogy nincs nálam egy pár szem. A migrén annyira gyorsan el szokott uralkodni rajtam, hogy sokszor fél órát sem akarok kibirni, amíg hazaérek valamiért. Sőt sokszor már ha érzem az előjelét, hogy kezd tompán nyomni a fejem, és "fáj a szememnek a fény", viszont még simán kibirható lenne a fájdalom, már akkor beveszek egy szem gyógyszert, mert pokolian rossz amikor későn veszem be, és mintha nem is akarna hatni... Havonta 2-3 alkalommal szokott lenni ilyen migrénem maximum. Viszont tényleg az, hogy ha pár napra elutazok itthonról, nem merek elmenni gyógyszerek nélkül..

Ez szellemi függőség, vagy csak elővigyázatosság?

Köszönöm L20


2015. febr. 16. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Borzasztóan mérges vagyok, mert egy litániát írtam neked, és mire elküldtem, elment a net és elveszett, amit írtam.

Már sajna nincs időm, most csak azért írok, hogy meglegyen a kérdés, és holnap mindenképp írok.

2015. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) akkor várom a válaszodat :)
2015. febr. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!