Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Psoriasis (pikkelysömör)...

Psoriasis (pikkelysömör) kizáró ok orvosin?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék orvos, vagy gyógyszerész lenni, de a pikeklysömör a kezemen van. Nem tünetmentes, nem változik az állapota, sem jobb, sem rosszabb nem volt eddig, több mint 10 év alatt. Tudom, hogy gyógyíthatatlan. Egy orvos azt mondta, hogy kizáró ok, csak kutató orvos lehetek maximum, vagy gyógyszerész. Más orvosok azt mondták, semmi köze nincs a pályaválasztáshoz, nem akadály egyáltalán. Valaki, aki orvos, gyógyszerész, vagy valamiért belelát ebbe, és tudja a választ nagyon kérem, hogy segítsen, mert kezdek elkeseredni!

2015. febr. 19. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha kezeled akkor is látszik? mert igaz, hogy gyógyíthatatlan, de nekem kezeléssel tünetmentes lett.
2015. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, akkor is látszik, ha kezelem.
2015. febr. 19. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazából az orvosi 6 évét nehéz végigcsinálni vele és utána a szakmák 90%-ban gondot fog okozni, főképen az erős fertőtlenítőszerek miatt, de igazából a betegekben sem kelt túl jó benyomást.

A gyógyszerész szakmában viszont nem gondolnám, hogy problémát okozna.

(Mindkét szakmába van belelátásom)

2015. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kizáró ok. Egyelőre valóban gyógyíthatatlan, de vannak olyan gyógyszerek, amikkel szinte tünetmentessé tehető, a felírásnak szigorú kritériumai vannak, és csak kijelölt centrumokban elérhető.

Azt tudni kell, hogy a psoriasis nem csak kozmetológiai probléma, hanem immuneredetű rendszerbetegség, amely egyes esetekben súlyos társbetegségekkel is járhat (anyagcserebetegségek, ízületi gyulladás stb.) Nem tudom, hol kezelnek, érdemes lenne utánamenni, hogy jogosult lehetnél-e biológiai terápiára.

2015. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kicsit félek a gyógyszerészeti kémiájától. Nem azért mert nem szeretem a kémiát, vagy nem vagyok jó belőle, ellenkezőleg. De a biológia közelebb áll hozzám.
2015. febr. 19. 21:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokszor voltam bőrgyógyásznál, de igazság szerint azután, hogy kiderítették a pikkelysömört (biopsziát csináltak stb), nem igazán foglalkoztak velem. Nem mondtak kezelést, nem beszéltek terápiákról. A háziorvosom megjegyezte egyszer, hogy valami a-vitaminos krémmel kenhetném esténként. Ennyi.
2015. febr. 19. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem kezelés.


Itt tudsz tájékozódni:


[link]


Nem biztos, hogy szükséged van a pillanatnyilag legmagasabb szintű kezelésre, viszont ha nagyon zavar az elváltozás, vannak egyéb készítmények (metotrexát pl. a szakmai ajánlások szerint), ami segíthet (a vitaminos krémnél biztosan többet...) Egyébként olyan dinamikus fejlődés látható a psoriasis és egyéb immunmediált betegségek kezelése terén, hogy jó eséllyel 10-15 éven belül akár oki terápia is elérhetővé válhat - és még Te is besegíthetsz a folyamatba, ha orvosi-gyógyszerészi pályán gondolkozol:-).

2015. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy ez kizáró tényező lenne. De egyszer valaki hasonló témában érdeklődött itt, csak neki más betegsége volt. Akkor megkérdeztem a dokinkat, aki csinálja az alkalmassági vizsgálatokat. Azt mondta, hogy érdemes megkeresni a területileg illetékes dokit, aki a felülvizsgálatokat csinálja, és megkérdezni őt.
2015. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kizáró ok. Én ismerek olyat, akinek volt, és elvégezte az orvosit. Ha orvos szeretnél lenni, ez ne akadályozzon meg!
2015. febr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak kutató orvos lehetsz maximum? Ha kizáró ok lenne, akkor kutatóorvos sem lehetnél, mivel a magyar rendszer szerint (!) a kutató- és a kezelőorvos is ugynúgy elvégzi az orvosi egyetemet, tehát, ha emiatt nem végezhetnéd el, akkor kutatóorvos sem lehetne belőled.
2015. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!