Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom lerázni/kirázni a...

Nem tudom lerázni/kirázni a lázmérőt 36,5 nél van az a kis kék csík (higanyos) úgy is megmérhetem? Használni fog/rendesen megfogja mérni a lázam?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 20:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37,5-től beszélünk hőemelkedésről, bárhol utánanézhetsz, nem kell hülyeségeket terjeszteni.
2015. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Tessék, két orvos honlapja. Én pedig orvosira járok, idén végzek, és én is úgy tanultam, hogy 37-től hőemelkedés. Ennyit arról, hogy hülyeségeket terjesztek.


Ettől függetlenül természetesen vannak olyan emberek, akik ,,nagyobb lángon égnek", és napközben, ha a testhőd 37 fok, és jól érzed magad, nem jelent feltétlenül bajt. De én például átlag 36,5-36,6 fokkal élek, és nem vagyok jól, ha 37,1-et mérek. Vannak egyéni különbségek, de el kell fogadni, hogy 37 fölött, ha valaki rosszul van, akkor nem biztos, hogy szimulál, mert 37 fok fölött beszélhetünk már hőemelkedésről. 38 fölött pedig lázról.

2015. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!