Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, lehet, hogy...

Cukorbetegek, lehet, hogy szétcsaptam az anyagcserémet a metforminozással, mi történik velem, valaki kérem, ha tud, szóljon hozzá?

Figyelt kérdés

Szóval, a következő a helyzet:


az elmúlt másfél évben fizikális probléma miatt (síbaleset) az egyik lábon részleges bénulás volt, ami miattnem tudtam egyáltalán mozogni, és jól meghíztam.

Tökre felborult az anyagcserém, a menstruációm is megbolondult, és a terhelésesem volt hogy példásan visszament két óra elteltével, de volt, hogy két óra után is 6,4 volt.


A vércukorszintem (saját mérőműszerrel mérve, ami plazmás) általában 4,6-5,3 szokott lenni éhgyomorra, kaja után mérve vissza szokott menni 6 alá.


Az orvos mégis inzulinrezisztenciát állapított neg, mert a Hba1c magasabb volt az átlagnál, és azt mondta, kezdjem el a metformint, napi 1 darabot 1000mg-osat.


Szedni kezdtem szeptemberben, eleinte örültem, menstruáció gyorsabban jött, vércukorszint beállt szinte állandóan 4,6 volt, sőt kaja után se volt több mint 6,4.


Azonban mostanában, azt tapasztaltam, hogy az éhgyomrim átlaga feljebb ment, sosincs 5,4 alatt, leginkább 5,5 és 5,6 de volt, hogy este mértem, és 5,1 volt, és reggelre lett 5,6!!!


MITŐL VAN?


Van egy ismerősöm, aki azt mondta, el ne kezdjem a metrofmint, mert kiiktatja a természetes inzulintermelést, a szervezet hozzászokik, hogy kívülről jön a segítség, és szépen lassan hozzászokik a metforminhoz, aztán ebből lehet a cukorbetegség.


Az orvosom csak a vállát vonogatja, azt mondja, akkor szedjek napi 2 VAGY 3 adagot.


Pedig lelkem szerint az egész metformin kidobnám a fenébe, úgy tűnik, csak ártott. Abba merjem hagyni egyáltalán? Következményei mik lehetnének, ha abbahagynám?


Nagyon kétségbe vagyok esve, és fogalmam sincs, mit tegyek, kérlek, aki érti ezeket a leírtakat, szóljon hozzá!

Nem akarok már beteg lenni!



2015. febr. 27. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig túl alacsony volt az éhgyomrid, az pont cukrosoknál fordul elő hogy alacsonyabb mint egy egészségesnek.
2015. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy ismerősöm, aki azt mondta, el ne kezdjem a metrofmint, mert kiiktatja a természetes inzulintermelést, a szervezet hozzászokik, hogy kívülről jön a segítség, és szépen lassan hozzászokik a metforminhoz, aztán ebből lehet a cukorbetegség. "

Ez úgy baromság, ahogy van. A metformin nem inzulin, nem is úgy hat. Érzékenyíti a sejteket, hogy azok kevesebb inzulinra is reagáljanak, meg lassítja a cukor felszívódását.

Nem leszel tőle cukorbeteg, nem kapcsolja ki az inzulintermelésed sem.


5,5-5,6-os vércukor pedig tökéletes. Viszont diéta sem ártana a metformin mellé ugyebár...

2015. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A Metformin mellé diétázni kell?

Milyen diéta kell?

Nekem nem mondtak semmit, csak hogy mindent lehet ugyanúgy enni, és hogy azt az egy szem gyógyszert mindig reggel étkezés előtt vegyem be.


Most akkor cukorbeteg lehetek vagy mi?

2015. febr. 28. 00:54
 4/11 vivie válasza:

Jobban hiszel egy ismerősnek, mint az orvosnak?


Nem leszel tőle cukorbeteg... pont azért kapod, hogy ne legyél az ugyanis a szervezeted rezisztens az inzulinra és ha nem kezelik csak termeli az inzulint nagy mennyiségben, hogy reagáljanak rá a sejtek, de egy idő után kifárad és kevesebbet termel, ami már egyeltalán nem elegendő és így leszel cukorbeteg...


Igen, diétázni kell mellé. Cukorbeteg diéta, semmi cukor, kevés szénhidrát, és az is inkább lassan felszívódó. És emellett sokat mozogni, tornázni.

Szerintem dietetikushoz menj el, aki szépen elmondja mit egyél.

2015. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az inzulinra igaz, hogy attól leáll a minimális inzulintermelés, a metforminra nem, az pont hogy segíti az inzulin termelést.
2015. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most már csak azt nem értem, hogy ha este a vércukorszintem kaja után két órával lemegy 4,9-re akkor miért lesz belőle reggelre 5,5?


Ugyanis ez az, ami nem normális véleményem szerint. Alvás közben nem eszik az ember (legalábbis nem mondta a párom, hogy alvajáróként kifosztanám a konyhát, illetőleg reggel megvan minden :-) ) de valaki magyarázza már el, miért megy a vércukorszint alvás közben felfelé, holott két órával kaja után beállt normálon?

2015. márc. 1. 08:04
 7/11 anonim ***** válasza:
A vércukor sose állandó.
2015. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy mindig változik, akár két egymást követő mérés fél órán belül is eltérő lehet, anélkül, hogy épp kajáltál valamit, na de, ha az ember egész éjszaka nem eszik, akkor miért emelkedik ennyit a semmitől?
2015. márc. 1. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
A 4,9 és az 5,5 közőtti különbség semmi, nem csak a kajától változhat.
2015. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az adrenalintól, vagy a stressztől is felmehet a vércukrod, anélkül, hogy ennél. Védelmi mechanizmus ez is. Kicsit többet kéne tudnod a témáról, én csak most olvastam a kérdésedet, egy nagy pánik az egész, remélem azóta minden oké.
2015. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!